Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Siedlec Duży: Międzynarodowy Festyn Erasmus+ [ZDJĘCIA]

RED/mat. prasowe
W Szkole Podstawowej w Siedlcu Dużym, gm. Koziegłowy, odbył się Międzynarodowy Festyn z okazji Dnia Dziecka i zakończenia unijnego programu Erasmus + 2014-2016. Do Polski przybyli partnerzy z 9 krajów Europy: Słowacji, Rumunii, Łotwy, Bułgarii, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Włoch oraz Turcji. W programie brał także udział Cypr.

Temat projektu brzmiał: „Budowanie potencjału szkoły w dziedzinie zdrowego stylu życia i ochrony środowiska sposobem na zbilansowany rozwój uczniów”. Koordynatorem głównym Erasmusa+ została nauczycielka z Polski – p. Karolina Gawrońska. Rolę benificjenta przyjęła Gmina i Miasto Koziegłowy z panem Burmistrzem Jackiem Ślęczką na czele.

O godz. 8.30 goście z zagranicy zostali tradycyjnie przywitani w budynku szkoły chlebem i solą. Po części oficjalnej wszyscy partnerzy rozpoczęli pracę nad zbieraniem sprawozdań, prezentacji i wszelkich innych dokumentów z wszystkich mobilności, które prowadzone były w szkołach jedenastu państw partnerskich.

O godz. 16.30 natomiast rozpoczął się festyn z udziałem władz gminy, społeczności szkolnej, zaproszonych gości oraz partnerów z zagranicy. Dyrektor szkoły Renata Sawicka w swoim przemówieniu podkreśliła, że Erasmus+, który przebiegał pod hasłem „Nie martw się, bądź zdrowy!”, to świetny sposób na podniesienie kwalifikacji kadry nauczycielskiej, zdobycie nowych przyjaciół i zwiedzenie kawałka Europy zarówno przez nauczycieli, jak i uczniów oraz wprowadzenie dobrych zmian w szkole i w życiu.

- Jesteśmy dumni, że te zmiany dotyczyć będą spraw najważniejszych, a więc zdrowia i ochrony środowiska – mówiła Renata Sawicka. Dyrektor Renata Sawicka podziękowała także byłemu dyrektorowi szkoły – p. Jackowi Wyleciałowi, który rozpoczynał Erasmusa+ i powadził go przez półtora roku.

Następnie R. Sawicka wraz z burmistrzem Gminy i Miasta Koziegłowy Jackiem Ślęczką oraz zastępcą burmistrza Piotrem Kołodziejczykiem dokonali uroczystego przecięcia wstęgi i otwarcia festynu. Kolejnym punktem programu były występy uczniów SP w Siedlcu Dużym, którzy zaprezentowali piosenki i zatańczyli krakowiaka. W ramach projektu Erasmus+ nauczyciele poszczególnych szkół uczestniczyli w wielu szkoleniach i mobilnościach, w związku z czym otrzymali w trakcie festynu certyfikaty.

Burmistrz Jacek Ślęczka w swoim przemówieniu wyraził wielką nadzieję, że słowa, jakimi zostali powitani partnerzy projektu: „Nasza historia się kończy, ale przyjaźń pozostaje!”, zostaną wcielone w życie i przedstawiciele z krajów uczestniczących w programie spotkają się wkrótce przy realizacji kolejnych projektów. Na zakończenie części oficjalnej dyrektor Renata Sawicka podziękowała wszystkim firmom i indywidualnym darczyńcom, którzy w sposób finansowy lub rzeczowy wsparli organizację festynu. Wyraziła również wdzięczność Radzie Rodziców w SP w Siedlcu Dużym i wszystkim rodzicom za ogromny wkład w organizację i przebieg festynu.

Następnie uczestnicy festynu udali się do zwiedzania stoisk, przygotowanych przez wszystkich partnerów projektu, na których prezentowane było m.in. rękodzieło z poszczególnych krajów Europy oraz regionalne produkty żywnościowe. Po tym niebywałym spotkaniu z odmienną kulturą wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni do wspólnej zabawy i korzystania z bardzo wielu atrakcji, m. in. dmuchanego placu zabaw, paintball-a, gokartów i pokazu iluzjonisty, przygotowanych specjalnie dla dzieci z okazji ich święta.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto