Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Młodzi strażacy w gmnie Koziegłowy złożyli uroczyste ślubowanie ZDJĘCIA

js
arc umig koziegłowy
Druhowie z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gminy Koziegłowy złożyli uroczyste ślubowanie. Uroczystość odbyła się w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojsławicach.

Uroczyatość była podsumowaniem projektu Poligon Małego Strażaka dofinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030”.

Projekt realizowany jest przez Ochotniczą Straż Pożarną w Cynkowie w partnerstwie z Gminą i Miastem Koziegłowy, KP PSP w Myszkowie, MGOPK w Koziegłowach, SP w Cynkowie oraz jednostkami: OSP Pińczyce, OSP Wojsławice, OSP Huta Stara, OSP Rzeniszów, OSP Rosochacz. W ślubowaniu wzięło udział około 100 dzieci i młodzieży z jednostek OSP: Cynków, Gliniana Góra, Pińczyce, Rosochacz, Rzeniszów, Stara Huta, Winowno i Wojsławice.

Na uroczystość przybyli: st. brygadier Sergiusz Wiśniewski – Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie, st. kpt. Mateusz Nocuń – zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie, Piotr Kołodziejczyk – Starosta Myszkowski, Mariusz Morawiec – Wicestarosta Myszkowski, Joanna Kołodziejczyk – Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy, Jacek Ślęczka – Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy, przedstawiciele Zarządów Jednostek OSP: Cynków, Gliniana Góra, Pińczyce, Rosochacz, Rzeniszów, Stara Huta, Winowno, Wojsławice, Bożena Kolasa – inspektor ds. Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Urzędu Gminy i Miasta Koziegłowy, Joanna Markowska – dyrektor SP w Cynkowie.

Ślubowanie rozpoczęło się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości, druha Pawła Żaka, na ręce komendanta Powiatowego PSP w Myszkowie Sergiusza Wiśniewskiego i odsłuchania hymnu OSP. Rotę ślubowania oczytała druhna Dagmara Radosz – Prezes OSP Wojsławice. Następnie dh Komendant Sergiusz Wiśniewski oraz Burmistrz Jacek Ślęczka wręczyli młodym strażakom odznaczenia i dyplomy ukończenia projektu Poligon Małego Strażaka.

Dh Jacek Piotrowski z MDP Rosochacz złożył na ręce Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy podziękowania wszystkim tym , którzy przyczynili się do sukcesu projektu. Młodzież otrzymała natomiast z okazji Mikołajek słodką niespodziankę od Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy oraz Przewodniczącej Rady Gminy i Miasta Koziegłowy.

– Dziękujemy wszystkim dzieciom, młodzieży oraz ich opiekunom za trud , jaki włożyli w realizację projektu, który przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, co pokazała prezentacja przygotowana przez Bożenę Kolasę, dobrego ducha naszych działań. 2 grudnia w Wojsławicach przechodzi do historii, bowiem w historii naszej jednostki nie było Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Jest to dla nas ogromne wydarzenie, tym bardziej, że jej powstawanie i tworzenie oparło się o uczestnictwo w megaprzygodzie, czyli projekcie „Poligon małego strażaka” realizowanym w ramach Programu NOWEFIO 2022 – podkreśla Dagmara Radosz, prezes OSP Wojsławice.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto