Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Myszków. Debata o bezpieczeństwie z policjantami, pedagogami, psychologami

js
"Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ", to tytuł debaty, która odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie. Inicjatorem konferencji był komendant Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie insp. Marcin Lemański.

W debacie wzięli udział dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele kuratorium oświaty, psycholog oraz przedstawiciele myszkowskiej komendy policji, w tym naczelnik prewencji kom. Sławomir Maciąg,profilaktyk oraz dzielnicowi.

- Debatę otworzył komendant inspektor Lemański, który przedstawił plan spotkania oraz przybliżył cel spotkania oraz podziękował za liczne przybycie. Następnie powitano prelegentów i omówiono tematy, które były poruszane na debacie. Spotkanie było też dobrą okazją do omówienia Ustawie z dnia 9 czerwca 2022 roku o wsparciu i resocjalizacji nieletnich - informuje asp. sztab. Barbara Poznańska, oficer prasowy KPP w Myszkowie.

Jednym z priorytetów Komendanta Głównego Policji jak również resortu spraw wewnętrznych i administracji, było utworzenie w całej Polsce krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Od września 2016 roku jest ona dostępna także w naszym powiecie. Jako że to opinie społeczne miały decydujący wpływ na ostateczny kształt narzędzia służącego do prezentacji informacji o stanie bezpieczeństwa, niezwykle ważne było poznanie zdania mieszkańców co do dotychczasowego funkcjonowania narzędzia oraz jego przydatności. Naczelnik Wydziału Prewencji komisarz Maciąg przedstawił także statystyki dotyczące pojawiających się najczęściej zagrożeń oraz liczby potwierdzonych jak i niepotwierdzonych informacji. Dla tych co nie mieli jeszcze styczności z KMZB, mundurowy krok po kroku wytłumaczył jak w prosty sposób z tego korzystać, a przy okazji przyczyniać się do poprawy bezpieczeństwa w naszym regionie.

Kolejnym punktem debaty był wykład asp. szt. Tomasza Żurawskiego- Kierownika Rewiru Dzielnicowych z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie, który zaprezentował założenia i cele kampanii profilaktycznej "Dzielnicowy Bliżej Nas". Omówił zadania priorytetowe i pracę dzielnicowych jak również przybliżył wizerunki każdego z nich. Omówił jak najłatwiej i najszybciej skontaktować się z policjantem "pierwszego kontaktu' wykorzystując łatwą i przystępną aplikację "Moja Komenda".

Zaproszenie na myszkowską debatę przyjęła także Pani psycholog Irena Kapuśniak z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie. Przedstawiła ona wykład na temat zagrożeń współczesnego nastolatka. Nasz ekspert na co dzień prowadzi szkolenia dla psychologów, nauczycieli, pedagogów, wychowawców z obszaru edukacji seksualnej, interwencji kryzysowej, pomocy psychologicznej i pracy z uczniem zdolnym. Jej doświadczenie można było odczuć w wystąpieniu, podczas którego bardzo ciekawie opowiadała o problemach dzisiejszej młodzieży i sposobach ich rozwiązywania.

Kończąc debatę szef myszkowskich policjantów inspektor Marcin Lemański który był gospodarzem spotkanie, podziękował wszystkim za przybycie i wzięcie udziału w ważnej debacie oraz oddał głos słuchaczom, którzy mieli okazję do zadawania pytań i rozmów z ekspertami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sztuczna inteligencja - czy świat stanie się lepszy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto