Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Drużyna Koalicji Obywatelskiej w Częstochowie do sejmiku województwa śląskiego

Katarzyna Stacherczak
Katarzyna Stacherczak
Katarzyna Stacherczak
Poznaliśmy kandydatów Kolacji Obywatelskiej do sejmiku województwa śląskiego w okręgu szóstym, który obejmuje Częstochowę, a także powiaty częstochowski, kłobucki i myszkowski. W sumie do zdobycia jest pięć mandatów.

Koalicja Obywatelska w Częstochowie zaprezentowała kandydatów do sejmiku

- Aby skutecznie rządzić i zmieniać kraj, musimy dalej wygrywać wybory - mówił poseł Wojciech Saługa tuż przed przedstawieniem kandydatów.

W wyborach do sejmiku województwa śląskiego w okręgu szóstym, który obejmuje Częstochowę, a także powiaty częstochowski, kłobucki i myszkowski Koalicję Obywatelską reprezentować będą:

  • 1) Bartłomiej Sabat - lider listy dobrze znany mieszkańcom Częstochowy, obecny zastępca prezydenta miasta. Z częstochowskim samorządem jest związany od 2006 roku. Był między innymi radnym dwóch kadencji.
  • 2) Judyta Belka-Domińczyk - radna gminy Koniecpol, reprezentantka powiatu częstochowskiego, samorządowiec z dużym doświadczeniem, społecznik. Specjalizuje się w ochronie środowiska.
  • 3) Łukasz Ignacek - przedsiębiorca związany z służbą zdrowia. Od kilku lat jest prezesem spółki o działalności medycznej w zakresie transportu pacjentów, krwi oraz szpiku.
  • 4) Anna Mazanek - ekonomistka, księgowa, od wielu lat związana z Myszkowem i tamtejszymi instytucjami samorządowymi.
  • 5) Łukasz Burzyński - przedsiębiorca prowadzący firmą specjalizującą się w bezpieczeństwie danych, społecznik.
  • 6) Nicola Kurzac - najmłodsza kandydatka, 18-latka, która jest przedstawicielką nowej generacji. Jest członkiem młodzieżowej rady miasta, zaangażowana w działalność charytatywną w Częstochowie.
  • 7) Sebastian Rozpondek - społecznik, człowiek zaangażowany w życie wspólnot mieszkaniowych w Częstochowie, specjalista w zarządzaniu nieruchomościami.

- Chcemy tę drużynę do sejmiku województwa śląskiego wprowadzić, jak najsilniejszą, aby mieć możliwość czuwania nad tym, jak dzielone są pieniądze, i jak dużo przeznaczonych zostanie na subregion północny - podkreślał Bartłomiej Sabat. - Wiemy, jak zarządzać miastem, wiemy, jak funkcjonować w samorządzie i chcemy by samorząd województwa śląskiego, a także Częstochowy rozwijał się równomiernie i w synergii - dodał.

W konferencji, podczas której przedstawiono kandydatów, wziął również udział Łukasz Banaś, kandydat KO na prezydenta Częstochowy.

- Chcę być prezydentem, który postawi na współpracę - mówił. - Współpraca z województwem, czy urzędem marszałkowskim, jest kluczowa, bo to tam prowadzimy działania, aby pozyskiwać pieniądze dla Częstochowy. Jak wiemy, do tej pory nie wychodziło to najlepiej - stwierdził. - Musimy mieć właściwych przedstawicieli, którzy będą reprezentować interesy Częstochowy i powiatu. Cieszę się, że mamy tak mocną i silną drużynę, bo to właśnie oni będą moimi najbliższymi współpracownikami po wygranych wyborach - podsumował.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto