Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bieg Tropem Wilczym w Myszkowie - zobacz ZDJĘCIA. 500 osób pobiegło ku czci Żołnierzy Wyklętych

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
- Dzięki "Żołnierzom Wyklętym" Polska nie stała się kolejną republiką sowiecką. Na nich ufundowana jest nasza niepodległość, bo żołnierze drugie konspiracji nie złożyli broni, tylko stanęli do nierównej walki z komunistycznym okupantem - mówi europoseł PiS Jadwiga Wiśniewska.
- Dzięki "Żołnierzom Wyklętym" Polska nie stała się kolejną republiką sowiecką. Na nich ufundowana jest nasza niepodległość, bo żołnierze drugie konspiracji nie złożyli broni, tylko stanęli do nierównej walki z komunistycznym okupantem - mówi europoseł PiS Jadwiga Wiśniewska. Bartosz Żołnierczyk/ Dziennik Zachodni
SPORT. 500 zawodników z 54 miast i miasteczek uczestniczyło 3 marca br. w Biegu Tropem Wilczym ku czci Żołnierzy Wyklętych w Myszkowie. Zawodnicy na terenach Dotyku Jury MOSiR w Myszkowie mieli do przebiegnięcia dystans 1963 metrów, symbolizujący datę śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka „Lalka”. Zobaczcie WIDEO i ZDJĘCIA z biegu.

Więcej zdjęć ZOBACZ TUTAJ

Bieg Tropem Wilczym w Myszkowie. Biegło 500 osób

Na biegu dopisała świetna frekwencja oraz wspaniała pogoda. Zawodnicy z bardzo pogodnym i radosnym nastawieniem przemierzyli trasę biegu. W ich sercach widać było pamięć o "Żołnierzach Wyklętych", ponieważ zjechali z całego województwa śląskiego, od Cieszyna po Krzepice. Na stracie zjawili się przedstawiciele samorządów z całego województwa, służb mundurowych, działaczy społecznych i mieszkańcy z całymi rodzinami.

- Dzięki "Żołnierzom Wyklętym" Polska nie stała się kolejną republiką sowiecką. Na nich ufundowana jest nasza niepodległość, bo żołnierze drugie konspiracji nie złożyli broni, tylko stanęli do nierównej walki z komunistycznym okupantem. Pamięć do nich miała być wrzucona do bezimiennych dołów, zakopana, wyklęta, mieli zostać wymazani. Dzięki tym ludziom, którzy tutaj biegli armia Żołnierzy Wyklętych powraca - mówi Jadwiga Wiśniewska, europoseł PIS, organizatorka biegu..

Tak biegano w Myszkowie:

Zobaczcie zdjęcia biegnących w Myszkowie

Pamięć o "Żołnierzach Wyklętych" podczas biegu kultywowana była przez całe rodziny, od maleńkich dzieci po osoby w wieku mocno dojrzałym. Na mecie, która tym razem ulokowana została po drugiej stronie Dotyku Jury, wszyscy biegacze, posiadający numery startowe, otrzymywali medale i nagrody.

- Najmłodsi i najstarsi uczestnicy biegu dostali specjalne nagrody. To, co się niesie na tym biegu to cześć i chwała bohaterom Żołnierzom Wyklętym, którzy nie będą nimi, dopóki będziemy pamiętali prawdę o ich bohaterstwie w sercu - mówi Jadwiga Wiśniewska, europoseł PIS, organizatorka biegu.

Europoseł Jadwiga Wiśniewska wręcza medale zawodnikom na mecie:

- Uczestniczyłem w tym biegu kolejny raz. Z wielką radością i przyjemnością oraz patriotyczną odpowiedzialnością razem z rodziną przemierzyliśmy trasę biegu w Myszkowie. To bardzo ważne, aby młode pokolenie nie zatraciło pamięci o tych, którzy walczyli o naszą niepodległość. Aby "Żołnierze Wyklęci" byli dla nich godnymi autorytetami, wzorami, które ukazują istotę człowieczeństwa, potrafiącą poświęcić własne życie dla dobra wspólnego - mówi Marcin Nowak z Jaworzna, uczestnik biegu z rodziną.

Europoseł Jadwiga Wiśniewska od wielu lat organizuje także konkurs "Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie", który skierowany jest do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Laureaci oraz ich opiekunowie, odwiedzą Parlament Europejski w Brukseli.

- Do multimedialnego konkursu zgłosiło się blisko 3 tys. prac w ciągu IX edycji konkursu, w tym roku 370 prac. To pokazuje, że "Armia Wyklęta" powraca. Młodzi ludzie przygotowują świetne prace różnorodnego rodzaju: komponują piosenki, tworzą prezentacje multimedialne, filmiki, teledyski, animacje komputerowe. Tegoroczny finał odbędzie się 15 kwietnia w Częstochowie. Serdecznie zapraszam - mówi Jadwiga Wiśniewska, europoseł PIS, organizatorka biegu.

Patronat honorowy nad Biegiem objęła Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska. Całość zorganizowało Stowarzyszenie „Aktywna Jura”.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto