Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poraj. Tłumy na Gminnych Obchodach Święta Niepodległości 2023

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Poraj. Tłumy na Gminnych Obchodach Święta Niepodległości 2023
Poraj. Tłumy na Gminnych Obchodach Święta Niepodległości 2023 arc Gmina Poraj
Msza święta i symboliczne złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego były główną częścią Gminnych Obchodów Święta Niepodległości 11 Listopada w Poraju. Nie zabrakło podziękowań za krzewienie idei patriotycznych i części artystycznej.

Obchody Święta Niepodległości w Poraju rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, celebrowaną przez ks. Zdzisława Zgrzebnego. Następnie przemaszerowano na Skwer Józefa Piłsudskiego w Poraju. Pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w uroczystościach uczestniczyli mieszkańcy, przedstawiciele władz samorządowych, harcerze, żołnierze rezerwy, społeczność szkolna, strażacy ochotnicy, przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Jak informuje gmina Poraj, wiązanki złożyli: przedstawiciele władz Gminy: Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, Przewodniczący Rady Gminy Sylwester Sawicki i ks. Zdzisław Zgrzebny, delegacje szkół w osobach: radna powiatowa Anna Socha – Korendo – kierownik ZEAS, Beata Cichoń – dyr. Szkoły Podstawowej w Poraju, Joanna Sawicka – dyr. Przedszkola w Żarkach Letnisku i Monika Dworaczek – dyr. Przedszkola i Żłobka w Poraju, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Poraju – z dhem Mariuszem Karkochą – przewodniczącym Rady Powiatu w Myszkowie, w imieniu środowiska kultury – Magdalena Ryziuk – Wilk - dyr. GOK w Poraju i Anna Wągrowska – Kumor – dyr. Gminnej Biblioteki Publicznej w Poraju, seniorzy ze Stowarzyszenia Seniorów „Wigor” Gminy Poraj z prezesem Józefem Zimolągiem, seniorzy z Polskiego Związku Emerytów, Renictów i Inwalidów w Poraju z przewodniczącą Marią Wawrzyniak, Związek Kombatantów RP i Klub Żołnierzy Rezerwy LOK w Poraju, delegacji których przewodniczyli kpt. rez. Grzegorz Sawicki i prezes Beata Polak, harcerze Związku Harcerstwa Polskiego z Poraja i Żarek Letniska z dh. Dominiką Moniak, koła Gospodyń Wiejskich Malwy, Żareckie Jarzębinki i Choronianki.

Uroczystościom towarzyszyły poczty sztandarowe jednostek ochotniczych straży pożarnych oraz Szkoły Podstawowej w Poraju. Wśród obecnych można było ponadto zauważyć: radnych Łukasza Boronia, Grzegorza Bojanka i Leszka Lacha, sekretarz Gminy Poraj Annę Trąbską, skarbnik Gminy Poraj Annę Kuklę.

W okolicznościowym wystąpieniu wójt Katarzyna Kaźmierczak podkreśliła szczególnie znaczenie święta, nawiązując do czasów nam współczesnych i bieżących wydarzeń. Szczególny nacisk położyła na kwestię patriotyzmu lokalnego. Wójt wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Poraj Sylwestrem Sawickim złożyła podziękowania, wręczając okolicznościowy medal z podziękowaniami dla osób i organizacji za krzewienie idei patriotycznych i więzi lokalnych Gminy Poraj, które otrzymali: ks. dr Zdzisław Zgrzebny – Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poraju, Związek Kombatantów RP, Klub Żołnierzy Rezerwy LOK w Poraju, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Poraju, Stowarzyszenie Seniorów „Wigor” Gminy Poraj, Koło Gospodyń Wiejskich „Malwy”, Koło Gospodyń Wiejskich „Żareckie Jarzębinki”, Koło Gospodyń Wiejskich „Choronianki”, Koło Gospodyń Wiejskich „Kalina”, Koło Gospodyń Wiejskich „Natalinki”, Koło Gospodyń Wiejskich „Być Kobietą”, Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Poraju, Orkiestra Dęta z Poraja (Marek Salamoński), Orkiestra Dęta z Choronia, Zespół Ekonomiczno – Administracyjny Szkół/ Szkoły Podstawowe, Przedszkola i Żłobki Gminy Poraj, Związek Harcerstwa Polskiego w Poraju i w Żarkach –Letnisku, Gminny Ośrodek Kultury im. J.Gniatkowskiego w Poraju, Gminna Biblioteka Publiczna w Poraju. Uroczystości uświetniła Orkiestra Dęta z Choronia i werblista Paweł Krzyczmonik.

W części artystycznej wystąpiły dzieci ze Studia Piosenki „Vivo” Marleny Labochy i Zespół „Nastolatki”. Część artystyczna przygotowana została przez Gminny Ośrodek Kultury im. J.Gniatkowskiego w Poraju.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Poraj. Tłumy na Gminnych Obchodach Święta Niepodległości 2023 - Myszków Nasze Miasto

Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto