Bieg Szafera w Żarkach. Na starcie stanęło ponad 100 uczniów

AH
ARC Urząd Miasta i Gminy Żarki
Bieg Szafera w Żarkach. Na starcie stanęło ponad 100 uczniów. Odnowione obiekty klubu sportowego LKS Zieloni Żarki opanowali w zeszłym tygodniu uczestnicy siódmej edycji Biegu Szafera o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Żarki. W lekkoatletycznych zmaganiach zmierzyło się ponad 100 uczniów, reprezentujących osiem szkół z całego powiatu.

W klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjni okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żarkach, którzy uzbierali na swoim koncie 45 punktów. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Myszkowie, a trzecie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Myszkowie.

W klasyfikacji indywidualnej wśród dziewcząt z klas czwartych triumfowała Julia Kaczmarska (SP nr 4 w Myszkowie), drugie miejsce zajęła Kinga Czerwik (SP nr 3 w Myszkowie), a trzecia na mecie zameldowała się Dominika Wieczorek ze szkoły w Żarkach. W kategorii dziewcząt z klas piątych zwyciężyła Amelia Dorobisz przed Weroniką Wolską i Marleną Major. Najlepsza wśród szóstoklasistek okazała się natomiast Sara Turoń, która pokonała Maję Ociepkę oraz Klaudię Nowak.

W kategorii czwartoklasistów wygrał Kamil Hodak przed Oskarem Wolskim i Jakubem Juzoniem. Najlepszy spośród uczniów klas piątych był Kamil Matczak, który pokonał Dawida Dyję i Dawida Zamorę. W kategorii szóstoklasistów triumfował natomiast Marcin Muc. Kolejno na mecie zameldowali się Bartosz Stodółkiewicz oraz Wojciech Morawiec.