Analiza Potencjału Sportowego. Podsumowanie weekendu testów w Katowicach

Artykuł sponsorowany APS Portal
Sportowcy z województwa śląskiego i okolic, jako pierwsi w tym roku, sprawdzili, jak działa Analiza Potencjału Sportowego i jak prawidłowo kontrolować rozwój młodych sportowców pod okiem trenerów.

Kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek wzięło udział w testach Analizy Potencjału Sportowego, które odbyły się podczas weekendu, 17-18 lutego br., w Kopalni Futbolu w Katowicach. Wydarzenie było adresowane do młodych sportowców, ich rodziców, trenerów oraz osób profesjonalnie uprawiających sport, dla których świadomość rozwoju fizycznego jest kluczowym aspektem na drodze do osiągania sukcesów sportowych.

W dniach 17-18 lutego br. w halach nowoczesnego obiektu piłkarskiego Kopalni Futbolu przy ul. Milowickiej 1F w Katowicach miłośnicy sportu mieli okazję spotkać się z ekspertami APS Portal i sprawdzić swoje możliwości sportowe https://analizapotencjalusportowego.pl/relacja-z-testow-w-katowicach/.

Celem testów było zaprezentowanie możliwości analizy potencjału sportowego, a tym samym zbudowanie świadomości zarówno wśród rodziców i trenerów, jak ważne jest dostosowanie treningów do aktualnego wieku i możliwości fizycznych (motorycznych) młodych sportowców. Testy były adresowane do zawodników w dwóch grupach wiekowych: 7-9 lat i od 10 roku życia wzwyż.

Wiedza, jakiej dostarczają testy APS Portal, jest kluczowa i niezbędna w okresie dojrzewania, pozwala bowiem na odpowiedni dobór obciążeń wysiłkowych, eliminując w znacznym stopniu ryzyko związane z kontuzjami. Dzięki profesjonalnym konsultacjom i analizom pod czujnym okiem ekspertów uczestnicy testów mogli poznać poziom swojego rozwoju biologicznego, swój potencjał motoryczny oraz swoje możliwości techniczne.

Był to pierwszy z weekendów w zaplanowanym na ten rok cyklu spotkań z Analizą Potencjału Sportowego. Naszym celem jest przede wszystkim zbudowanie świadomości, jak ważną rolę odgrywa dostosowanie treningów do rozwoju biologicznego młodych zawodników. Testy APS powinny być podstawą planowania treningów oraz codziennym narzędziem pracy trenerów. Pozwalają rozróżnić wczesno i późno dojrzewających zawodników i odpowiednio planować ich programy szkoleniowe. Prawidłowo opracowany i nadzorowany trening prowadzi do znacznej poprawy parametrów motorycznych i szybkiego przyswojenia dobrego wzorca ruchowego oraz zapewnia właściwy rozwój przy wykorzystaniu maksymalnych możliwości sportowca na każdym etapie jego rozwoju biologicznego. – mówi Tomasz Wolak, Licencjonowany trener piłkarski, ekspert APS-Portal.

Podczas testów eksperci APS Portal oceniali m.in. motorykę (Opto Jump, Y-balance, szybkość, pomiar antropometryczny), technikę (strzał na bramkę, podanie piłki, dośrodkowanie) i koordynacyjne zdolności motoryczne (zdolności orientacji przestrzennej, szybkiej reakcji i percepcji widzenia). Komplet wyników testów z zakresu analizy potencjału sportowego daje wiedzę, jak optymalnie wykorzystać możliwości sportowe danego zawodnika.

Tylko systematycznie prowadzone testy pozwalają na spersonalizowanie treningu i dostarczają informacji o ewentualnych zaburzeniach koordynacji nerwowo-mięśniowej. Analiza wyników dziecka przy wsparciu trenerów pomoże dostosować aktywności fizyczne młodego sportowca do aktualnej wydolności organizmu. Dzięki profesjonalnym analizom APS Portal najmłodsi adepci różnych dyscyplin sportowych otrzymają wsparcie w doskonaleniu umiejętności. Regularnie przeprowadzane testy pozwolą na zdobycie wiedzy w zakresie aktualnego poziomu sprawności psycho-ruchowej, umiejętności piłkarskich oraz analizy składu i budowy ciała – dodaje Piotr Mrozek, ekspert APS-Portal.

Kolejne weekendy, spotkania z ekspertami Analizy Potencjału Sportowego organizatorzy zaplanowali w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Udział w testach jest płatny. Aby zgłosić swój udział, wystarczy wypełnić formularz kontaktowy na stronie https://www.analizapotencjalusportowego.pl/, gdzie znajduje się szczegółowy harmonogram testów i konsultacji.

APS Portal zawiera bogatą bazę profesjonalnych ekspertyz dotyczących zawodników, którzy wzięli udział w testach oraz bibliotekę wiedzy, w której znajdują się informacje dotyczące m.in. szczegółowej analizy składu ciała, wystąpienia okresu zwiększonego ryzyka kontuzji, budowy układu kostno-mięśniowego i ewentualnych nieprawidłowości. Warto śledzić aktualności na stronie internetowej Organizatorów, by nie przegapić kolejnych wydarzeń. Organizator wydarzenia już planuje kolejne weekendy testów w kilku dużych miastach w Polsce m.in. w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Analiza Potencjału Sportowego. Podsumowanie weekendu testów w Katowicach - Portal i.pl

Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto