Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Żarki Letnisko: Koncert zespołu Impast [ZAPOWIEDŹ]

PC
21 lipca o godz. 16 w Kościele pw. Matki Nieustającej Pomocy przy ul. Grunwaldzkiej 14 w Żarkach Letnisko odbędzie się koncert poezji śpiewanej zespołu Impast.

Powstanie zespołu

Zespół  Impast  powstał w listopadzie 2015 roku. Jego założycielką jest Aleksandra Kowalska, autorka tekstów i muzyki z gatunku poezji śpiewanej.. Pierwszy napisany przez Olę utwór  Pacierz na dobranoc powstał w 2012 r. Do tej pory stworzyła ponad 100 utworów.

Treść kompozycji dotyka miłości i wiary, a także piękna przyrody i malarstwa.  Motywem przewodnim i zarazem źródłem  inspiracji muzycznych Oli, jest Bóg odnajdywany przez nią co dzień w modlitwie. Jej pierwsze kroki muzyczne były i są nadal związane z adoracją Najświętszego Sakramentu.

Pierwsze występy

Po raz pierwszy członkowie zespołu zagrali wspólnie 20 marca 2015 r. na zaproszenie Aleksandry Kowalskiej podczas pierwszej edycji jej wernisażu malarstwa Światło w dialogu z chwilą w Janowskiej Galerii po schodkach. Aranżacją utworów zajął się Artur Broncel. Prezentowana wówczas poezja śpiewana była słowno–muzycznym komentarzem do prezentowanych przez Olę obrazów.

Kolejne koncerty odbyły się 16 października i 29 listopada 2015 r. w Częstochowskim Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Stanowiły część wernisażu i finisażu Oli stanowiących kontynuację tematyki jej pierwszej wystawy Światło w dialogu z chwilą – II edycja. Po entuzjastycznym odbiorze publiczności muzycy postanowili spotykać się i grać regularnie. Tak narodził się zespół Impast.

Recital poezji śpiewanej Aleksandry Kowalskiej został dotychczas zaprezentowany przez zespół dwa razy:
10 grudnia 2015 r. w klubie dziennikarzy Pod gruszką w Krakowie, podczas wieczoru promocji książki pani Krystyny Alicji Jezierskiej, poetki z Krakowa. Z tej okazji powstała muzyka do czterech wierszy Krystyny Alicji Jezierskiej, którą napisała Aleksandra Kowalska
20 grudnia 2015 r. w kościele Św. Floriana Męczennika w Częstochowie, recital  Na skrzydłach.    
23 stycznia 2016 r. w kościele Św. Floriana Męczennika w Częstochowie.
17 lutego 2016 r. podczas promocji tomiku poezji W objęciach Boga. Miniatury szpitalne w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie. 
16 marca 2016 r. podczas promocji książki Romana Kowalskiego Wielkanoc za dziesięć czwarta w Domu zakonno – rekolekcyjnym Paulistów w Częstochowie.
16 marca 2016 r. podczas promocji książki Joanny Szymańska, Pasja w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie. 
3 kwietnia 2016 r. w kościele Św. Floriana Męczennika w Częstochowie, I koncert ku czci Miłosierdzia Bożego, Zanurzam dłonie w Miłosierdzie pod Honorowym Patronatem Arcybiskupa dr Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego.
8 kwietnia 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poraju, koncert poezji śpiewanej i improwizacji instrumentalnej.
22 kwietnia 2016 r. udział w spotkaniu dla kobiet Magnificat, Częstochowa.
6 maja 2016 r. Sala Widowiskowo – Kinowa Bajak w Poraju, koncert z okazji wernisażu malarstwa i rysunku Aleksandry Kowalskiej pt. Świat przedmiotów, w Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju.
15 maja 2016 r. w kościele Św. Melchiora Grodzieckiego w Częstochowie, II koncert ku czci Miłosierdzia Bożego, Zanurzam dłonie w Miłosierdzie pod Honorowym Patronatem Arcybiskupa dr Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego.
21 maja 2016 r. Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater, III koncert ku czci Miłosierdzia Bożego, Zanurzam dłonie w Miłosierdzie pod Honorowym Patronatem Arcybiskupa dr Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego.
2 czerwca 2016 r. aula Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej
5 czerwca 2016 r. w kościele Zesłania Świętego w Częstochowie IV koncert ku czci Miłosierdzia Bożego, Zanurzam dłonie w Miłosierdzie pod Honorowym Patronatem Arcybiskupa dr Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego.

Nazwa zespołu

Malarstwo zainicjowało powstanie grupy muzycznej, dlatego nazwa zespołu Impast związana jest z techniką stosowaną w malarstwie, polegającą na nakładaniu farby grubą, wypukłą warstwą przy użyciu pędzla lub szpachli. Takie malarstwo fakturowe i jednocześnie wyraziste w kolorze uprawia założycielka zespołu Aleksandra Kowalska.
IMPAST  oznacza dla każdego z członków zespołu:
I – inwencję
M – miłość
P – prawdę
A – artyzm
S – serce
T – twórczość
Jest to swego rodzaju manifest – program, którym muzycy chcą kierować się
w życiu i w twórczości. Technika impastu  umożliwia wydobywanie światła. Członkowie zespołu pragną, aby ich  muzyka była pomocna w wydobywaniu światła rozumianego jako to co najlepsze w drugim człowieku, to co pomaga wyakcentować dobro i piękno, będące przecież dziełem miłości Bożej.
 

Zespół o sobie

Jesteśmy ludźmi, którzy chcą przekraczać granice własnych słabości i ograniczeń. Mamy swoje rodziny, pracujemy, osiągamy swoje małe indywidualne sukcesy, a czasem też ponosimy porażki. Do tego wszystkiego zapraszamy Boga, aby to On podpowiadał nam jak mamy iść przez życie.
Należymy do wspólnot charyzmatycznych, które działają w strukturach Kościoła Katolickiego. Połączyły nas wiara i pasja muzyczna, które są niejako środkiem do celu jakim  jest uwielbienie Boga w naszej muzyce. Chcemy nią dzielić się z Wami, gdziekolwiek jesteście. Sami obdarowani, chcemy naszymi darami i talentami dzielić się z innymi.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto