Regaty Kacper Sailor w Poraju. Na starcie 108 zawodników z Polski i Czech

Adrian Heluszka
Regaty Kacper Sailor w Poraju. Na starcie 108 zawodników z Polski i Czech. W minioną sobotę i niedzielę na porajskim zalewie odbyła się już trzecia edycja żeglarskich regatów Kacper Sailor. Organizatorzy znów mieli powody do zadowolenia, przede wszystkim ze wględu na ilość uczestników.

W tym roku na porajskim akwenie w szranki stanęło 108 zawodników z całego kraju i nie tylko. Rywalizowano w klasach optymist A i B, a także laser 4,7 i radial. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością. W zeszłym roku w Poraju pojawiło się 104 zawodników.

– Wzrosła liczba uczestników, a do tego pojawiły się nowe kluby, których wcześniej nie oglądaliśmy. Nasze zawody osiągnęły dodatkowo rangę międzynarodową, bo startowało czterech zawodników z Czech – podkreśla prezes klubu Zefir Drakkar, Tomasz Brymora.

Barwy klubu z Poraja reprezentowali w klasie optymist: Maria Grabska, Robert Grabski, Piotr Węgrzyński, Jakub Macoch, Damian Sobota, a także Alicja Sobota. W klasie laser radial równych nie mieli sobie Maciej Brymora i Jakub Węzik, którzy zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. W klasie laser 4,7 swych sił próbowali Maciej Jarosz i Bartosz Kobiałka.

Jarosz zajął miejsce w środku stawki, natomiast debiutujący w imprezie, Bartosz Kobiałka uplasował się na ostatniej pozycji. W klasie optymist nie udało się natomiast rozstrzygnąć trzech biegów, które są wymagane do tego, by zawody uznać za odbyte.