Nocny bieg z duchami w Żarkach. Niecodzienni kibice "straszyli" zawodników [ZDJĘCIA]

Katarzyna Stacherczak
Blisko 400 śmiałków wzięło udział w nocnym biegu w Żarkach. Sam wyścig to nie jedyne wyzwanie, z którym musieli się zmierzyć zawodnicy. Na trasie spotykali bowiem różne postacie, które "wyskakiwały" znienacka!

W Żarkach po raz kolejny zorganizowano nocny bieg z duchami. Na to wydarzenie miłośnicy biegania czekają z utęsknieniem. Nigdy w nim bowiem nie brakuje dreszczyku emocji, niezapomnianej atmosfery, tajemniczych zjawisk i oczywiście... niecodziennych spotkań z duchami.

W tym roku na biegaczy czekały dwie trasy - 15 km dla prawdziwych łowców duchów, którzy nie bali się wyzwań i długich dystansów oraz 9 km dla tych, którzy preferowali krótsze trasy, ale z równie emocjonującymi przygodami. Z kolei dla fanów nordic walking przygotowano jedną - również 9 km - trasę.

Wszyscy uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję, aby sprawdzić nie tylko swoją kondycję, ale przede wszystkim odwagę i wytrzymałość. Zainteresowanie wydarzeniem było ogromne. W sumie na starcie stanęło blisko 400 śmiałków.

- Nocne bieganie zawsze niesie odrobinę adrenaliny, ale tu z tymi duchami po drodze jest szczególnie fajnie – dało się słyszeć od zawodników po powrocie z jurajskich ścieżek.

Najszybciej dystans 15 kilometrów - w czasie 00:57:27.130 - pokonała Anna Oborzyńska. Tuż za nią na mecie zameldowali się Piotr Nowak (00:58:19.110) oraz Paweł Mularczyk (00:59:35.580). Bieg na 9 kilometrów wygrał Krystian Hajnce z czasem 00:36:29.880. Drugie miejsce zajął PrzemysławGawron (00:38:00.970), a trzeci był MarcinNowak (00:38:23.820). Z kolei dziewięciokilometrową trasę nordic walking najszybciej pokonał Mariusz Bobrowski (01:00:56.540). Drugi był Romuald Gawroński (01:01:08.570), a trzeci Kamil Pilarz (01:02:44.390). Szczegółowe wyniki znajdziemy pod linkiem https://pomiarczasuatelier.pl/wyniki/

Organizatorem wydarzenia była Grupa ExtremeJura.