Rafał Rusiecki
Koszykarski Trefl Sopot kontra Spójnia Stargard w Hali 100-lecia
Koszykarski Trefl Sopot kontra Spójnia Stargard w Hali 100-lecia Przemysław Świderski
Żółto-czarni rozpoczęli granie w lutym od wpadki w derbowym meczu z Czarnymi Słupsk. W kolejnej kolejce chcieli więc uniknąć słabszej, ostatniej kwarty. Błędy nadrabiali w piątek, 9 lutego 2024 roku w Hali 100-lecia w konfrontacji z PGE Spójnią Stargard. Sprawy w swoje ręce wziął Aaron Best, który dał Treflowi cenną wygraną, zdobywając 32 punkty.

Trefl Sopot - PGE Spójnia Stargard 9.02.2024

Do ważnego zwycięstwa sopocian poprowadził Aaron Best. Kanadyjski rzucający obrońca po raz czwarty w sezonie 2023/2024 przekroczył granicę 20 punktów w meczu. W spotkaniu z PGE Spójnią ustanowił jednak indywidualny rekord punktowy w barwach Trefla - 32.

Komplet, czyli 1700 widzów w Hali 100-lecia, o wynik meczu z drużyną trenera Sebastiana Machowskiego mogło drżeć jedynie w pierwszej kwarcie, kiedy to goście potrafili wypracować sobie niewielką przewagę. Później żółto-czarni radzili sobie coraz lepiej, osiągając w trzeciej kwarcie przewagę nawet 20 punktów!

Powrotu do Sopotu dobrze nie będzie wspominał Wesley Gordon. Amerykański środkowy, który w poprzednim sezonie grał w barwach Trefla, zdobył jedynie 2 punkty, miał 6 zbiórek, a na domiar złego przedwcześnie opuścił boisko po osiągnięciu limitu pięciu fauli.

Do czwartej kwarty Trefl przystępował prowadząc 69:55. Pomni meczu w Słupsku gracze trenera Żana Tabaka nie mogli przedwcześnie zacząć się cieszyć z wypracowanej przewagi. Zadanie "ułatwiali" koszykarze Spójni, którzy musieli ryzykować, a przez to łapali faule.

Trefl Sopot - PGE Spójnia Stargard 88:70 (24:20, 22:15, 23:20, 19:15)
Trefl:
Varadi 14 (3x3), Scruggs 6, Best 32 (6), Zyskowski 6 (1), Groselle 6 oraz Barnes 3 (1), Musiał 6, Witliński 4, Schenk, van Vliet 11

Spójnia: Brown Jr 15 (2), Gruszecki 8 (1), Daniels IV 8 (2), Simons 11 (3), Gordon 2 oraz Langović 6, Stein 16 (1), Grudziński, Brenk 4