Mistrzostwa Polski juniorów w ju-jitsu. Shogun zdobył medal

Krzysztof Suliga
Rozegrane w Katowicach Mistrzostwa Polski juniorów w ju-jitsu były dla zawodników Shoguna Żarki Letnisko udane. Nasi sportowcy wrócili z medalem

Swoich sił w nowo utworzonej kategorii młodzik (juniorzy młodsi i rocznik 2001 jako najmłodszy ma prawo startu i rywalizuje w systemie semi contact) spróbował Karol Sioła,

- Jego kategoria była bardzo mocno obsadzona i uplasował się w Mistrzostwach Polski w ju-jitsu na 7. miejscu - mówi trener Krystian Pakuła. - Oskar Kudrys po zaciętych pojedynkach zdobył tytuł wicemistrza Polski.

Również w Katowicach odbyły się zawody z cyklu Ogólnopolska Liga Ju-Jitsu
Marta Olszewska wygrała w kat .36-44 kg, Karol Sioła zajął drugie miejsce w kat. 44-48 kg, Kamil Gieszczyk był trzeci w kat. 52-58 kg, a Tobiasz Błoński trzeci w kat.+58 kg.