Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Magiczna studniówka 2024 w Myszkowie Zespołu Szkół Nr 1 im. E. Kwiatkowskiego. Maturzyści zachwycili swoim wyglądem - zobacz zdjęcia

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Myszków. Studniówka 2024 Zespołu Szkół Nr 1 im. E. Kwiatkowskiego. Zachwycająco prezentowali się tegoroczni maturzyści!
Myszków. Studniówka 2024 Zespołu Szkół Nr 1 im. E. Kwiatkowskiego. Zachwycająco prezentowali się tegoroczni maturzyści! arc Powiat Myszkowski/Zespół Szkół nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Myszkowie
Matura za 100 dni. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. E. Kwiatkowskiego bawili się w sobotę 20 stycznia na balu studniówkowym.

Tradycyjnie studniówka rozpoczęła się od życzeń dla grona pedagogicznego od uczniów i rodziców, a także życzeń udanej zabawy od dyrekcji szkoły. Tuż przed rozpoczęciem balu maturalnego także starosta myszkowski Piotr Kołodziejczyk złożył młodzieży życzenia jak najlepszych wyników na maturze i pogratulował kadrze pedagogicznej przygotowania uczniów do egzaminu.

Myszków. Studniówka 2024 Zespołu Szkół Nr 1 im. E. Kwiatkowskiego. Zachwycająco prezentowali się tegoroczni maturzyści!

Magiczna studniówka 2024 w Myszkowie Zespołu Szkół Nr 1 im. ...

Z historii szkoły

Zalążkiem szkolnictwa zawodowego w Myszkowie stała się Szkoła Przemysłowa przy Myszkowskiej Fabryce Naczyń Emaliowanych "Światowit".Jej otwarcie nastąpiło w dniu 16 września 1945r. , a więc prawie tuż po zakończeniu działań wojennych. Konieczność doskonalenia nowychfachowców dla przemysłu sprawiła, że do nauki przystąpiło 68 chłopców jako młodocianych pracowników MFNE. Nauka zawodu odbywała sięna terenie tejże fabryki w godzinach rannych, po południu natomiast zdobywano wiedzę teoretyczną w budynku Szkoły Powszechnej Nr 3 w Myszkowie. Inicjatorem utworzenia tego typu szkoły był dyrektor MFNE, pan Walenty Solarz. Pierwszym jej kierownikiem został inż. Wacław Brzozowski, konstruktor fabryki.

Na zatrudnienie bardziej wykwalifikowanych pracowników w okresie powojennym czekały kluczowe fabryki na terenie Myszkowa. W związku z tym na zebraniu organizacyjnym dyrektorów czterech zakładów, tj. Odlewni Żeliwa (późniejszych Myszkowskich Zakładów Metalurgicznych), Myszkowskiej Fabryki Papieru, Myszkowskiej Przędzalni (późniejszych Myszkowskich Zakładów Przemysłu Wełnianego) i Myszkowskiej Fabryki Naczyń Emaliowanych "Światowit" postanowiono w dniu 10 stycznia 1946r., korzystając z poparcia inż. Plewki, kierownika Delegatury Departamentu Kadr Ministerstwa Przemysłu w Katowicach, utworzyć wspólną dla wymienionych zakładów szkołę z siedzibą w Myszkowie. Na organizatora i dyrektora szkoły powołano dotychczasowego kierownika Szkoły Przemysłowej, inż. Wacława Brzozowskiego. W ten sposób powstała Szkoła Przemysłowa Państwowych Zakładów Przemysłowych w Myszkowie, otrzymując do dyspozycji budynek przy ulicy Kościuszki 91, w którym za czasów okupacji mieścił się "Dom niemiecki". Przebudowa obiektu umożliwiała dostosowanie go do potrzeb szkoły. Z końcem zimy 1946r. był już wyposażony w podstawowe urządzenia szkolne, meble i potrzebne pomoce naukowe.

3 marca 1946r. nastąpiło uroczyste otwarcie szkoły z udziałem przedstawicieli Wydziału Szkolnictwa Zawodowego, partii politycznych, związków zawodowych, dyrekcji i rad zakładowych czterech wymienionych wcześniej fabryk oraz miejscowego społeczeństwa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto