Kuklis znów na podium

Krzysztof Suliga
Myszkowski siłacz Marcin Kuklis zajął trzecie miejsce w zorganizowanych w Restauracji Rogowa w Stanowicach ogólnopolskich zawodach w wyciskaniu sztangi na ławeczce leżąc.

W turnieju rywalizowało około 50 mężczyzn i 10 kobiet. Kuklis wystartował w kategorii do 100 kg. W pierwszym podejściu zaliczył 145 kg a w następnym 5 kg więcej. Nie udało mu się natomiast podnieść sztangi ważącej 155 kg.

- Spaliłem podejście, gdyż nie wytrzymała prawa ręka. Podczas przygotowań do Mistrzostw Polski w trójboju siłowym nabawiłem się kontuzji prawego barku - mówi Kuklis.

W kategorii Marcina Kuklisa wygrał z rezultatem 180 kg Rafał Kuliś z Knurowa. Zawodnik, który zajął drugie miejsce dźwignął 160 kg.

Turniej rozegrany został bez możliwości stosowania specjalnych koszulek, w których można uzyskać wynik znacznie lepszy niż bez nich.

Trenerem myszkowianina reprezentującego barwy UKS Power Kuźnik Chorzów jest Piotr Pawlik.