Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koziegłowy: nowe książki w bibliotece

Krzysztof Suliga
Nowe książki w Bibliotece Publicznej w Koziegłowach przekazane przez IPN.
Nowe książki w Bibliotece Publicznej w Koziegłowach przekazane przez IPN.
Biblioteka Publiczna w Koziegłowach wzięła udział w II edycji akcji Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej „Biblioteka na to czeka” wspierającej rozwój czytelnictwa i bibliotek publicznych w Polsce. Koziegłowy: nowe książki w bibliotece

Koziegłowy: nowe książki w bibliotece
Na stronie internetowej Instytutu w maju została zamieszczona aplikacja, przez którą każda biblioteka publiczna mogła bezpłatnie zamówić wybrany przez siebie pakiet publikacji.

Wśród otrzymanych książek są pozycje mówiące o upadku komunizmu w Polsce, dziejach ruchu harcerskiego w latach 1944–1989 ukazanych od dołu, przez pryzmat doświadczeń niewielkich środowisk, o poszukiwaniu przez żydowskich mieszkańców województwa śląskiego/katowickiego własnego miejsca w polskiej rzeczywistości powojennej i ich dążenie do zachowania własnej tożsamości.

Jest też pozycja poświęcona obozom, koloniom i osiedlom specjalnym, tworzącym jeden z podstawowych elementów radzieckiego systemu penitencjarnego, a zarazem stanowiącym ważną część gospodarki państwa, czy publikacja mówiąca jaką ogromną rolę odegrał Kościół katolicki we wspieraniu niezależnych inicjatyw społeczeństwa w latach osiemdziesiątych XX w.

Wśród książek pozyskanych dzięki IPN znalazły się „Wspomnienia z zesłania do sowieckiego Kazachstanu i służby w 2. Korpusie gen. Władysława Andersa 1939-1947". Są też „Studia z dziejów harcerstwa 1944–1989" oraz „Politycznie obcy!. Żołnierze Wojska Polskiego w zainteresowaniu komunistycznego aparatu represji i propagandy w latach 1944–1956". Jest i „GUŁag. Radzieckie obozy koncentracyjne 1918–1953”, a także „Historia żołnierza tułacza. Działalność emigracyjna gen. Władysława Bortnowskiego”. Możemy zapoznać się też z pozycjami: „Interpretacje upadku komunizmu w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej", „Aparat represji wobec księdza Jerzego Popiełuszki 1982–1984, t. 1", „Aparat bezpieczeństwa w Polsce w latach 1954–1956. Taktyka, strategia, metody" oraz „Koniec systemu władzy. Polityka ekipy gen. Wojciecha Jaruzelskiego w latach 1986-1989".

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto