Kibice na meczu Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin. Grad bramek i wygrana 5:0!

OPRAC.:
Piotr Ciastek
Kibice na meczu Rakowa. Grad bramek na bramkę przeciwnika!
Kibice na meczu Rakowa. Grad bramek na bramkę przeciwnika! Marek Tęcza
SPORT. Ku ogromnej radości kibiców Raków Częstochowa pokonał KGHM Zagłębie Lubin 5:0. Bramki dla Medalików zdobywali Bogdan Racovițan, Ante Crnac, Sonny Kittel oraz dwukrotnie John Yeobah. Zobaczcie zdjęcia z tego spotkania!

Zobacz zdjęcia - kliknij TUTAJ!

Medaliki dość szybko rozpoczęli ostrzał bramki przeciwnika, bo już w 4. minucie Bogdan Racovițan celnie pokierował piłkę do bramki Sokratisa Dioudisa. Najpierw grecki bramkarz odbił futbolówkę po strzale Ante Crnaca, ale przy dobitce "Bogdiego" był bez szans. W polu karnym gości znów zrobiło się groźnie w 24. minucie. Z boku dograł Jean Carlos, a do piłki dopadł Bartosz Nowak, który próbował zaskoczyć Dioudisa strzałem z trudniej pozycji. Kilka minut potem znów "Nowy" znalazł się w polu karnym Zagłębia, ale tym razem nieznacznie się pomyli. W końcówce pierwszej połowy John Yeboah zatańczył z obrońcami, a indywidualną akcję zakończył strzałem, po którym piłka zatrzepotała w bramce gości.

Druga połowa rozpoczęła się od błędu defensywy gości, który wykorzystał John Yeboah. Chwilę potem na 4:0 podwyższył Ante Crnac, wykorzystując podanie Bartosza Nowaka. Festiwal strzelecki przy Limanowskiego 83 trwał w najlepsze. W 65. minucie Sonny Kittel zastąpił Johna Yeboaha i już minutę później wpisał się na listę strzelców. Na dziesięć minut przed końcem spotkania Jeana Carlosa zastąpił debiutujący w Rakowie, wychowanek Akademii, Patryk Malamis.

Kolejne spotkanie Raków rozegra już w najbliższy czwartek, 9 listopada. Będzie to wyjazdowy mecz fazy grupowej Ligi Europy ze Sportingiem CP. Do walki o ligowe punkty Medaliki wrócą z kolei w niedzielę, 12 listopada wyjazdowym meczem z Pogonią Szczecin.