MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jest szansa dla ofiar wypadków i powrót do zdrowia. 3mln 931 tys.zł. Padł prawdopodobnie rekord odszkodowania (uszkodzony rdzeń).

Materiał partnera
Rekordowe odszkodowanie z oc sprawcy wyniosło 3.931.000,00 PLN.
Rekordowe odszkodowanie z oc sprawcy wyniosło 3.931.000,00 PLN. 123RF
Odmowa finansowania nowoczesnej rehabilitacji z polisy sprawcy wypadku to częsty problem wielu poszkodowanych bo koszt miesięcznego turnusu to wydatek około 32.000 tys zł miesięcznie. Taka historia przydarzyła się też Panu Robertowi*, który przeżył niemal załamanie, gdy leżąc jak kłoda w szpitalnym łóżku ze złamanym kręgosłupem, przeczytał w liście od firmy ubezpieczeniowej, że natychmiastowe sfinansowanie ultranowoczesnej rehabilitacji jest bezzasadne, a kwota zaproponowana przez ubezpieczyciela to 50.000 tys zł kończąca sprawę.

W wielu przypadkach taka decyzja firmy ubezpieczeniowej oznacza dla poszkodowanych zdrowotny wyrok, ale w przypadku gdy nawiąże się współpracę z rzetelną kancelarią prawno-medyczną, historia takiej odmowy może mieć jednak swój happy end. Przyjrzeliśmy się historii Pana Roberta, który nawiązał współpracę ze znanym w Polsce z rekordowych odszkodowań i rent na ultranowoczesną rehabilitację ekspertami, zespołem prawnym, medycznym Vox Veritas, dzięki czemu dziś cieszy się z wywalczonego dla niego prawdopodobnie rekordowego odszkodowania z OC sprawcy wypadku tj. 3.931.000,00 PLN, a wcześniej uzyskanej dla niego renty rehabilitacyjnej w wysokości 18 000 zł wypłacanej co miesiąc.

Jak Pan Robert dzisiaj wspomina początek nowej drogi do zdrowia?

- Złamany kręgosłup był dla mnie jak wyrok. Nie wiedziałem co ze mną będzie dalej. Dzisiaj wiem, że kluczem do sukcesu w mojej historii było to, że nie zwlekałem z decyzją, by przekazać sprawę formalnie ekspertom z Voxa. Wszystko dlatego, że od lekarzy dowiedziałem się, że po wypadku najważniejsze jest jak najszybsze rozpoczęcie rehabilitacji, bo dzięki temu nie dojdzie do zmian, których w późniejszym czasie nie da się już wycofać. Wiedziałem też, że trafiam w dobre ręce bo zespół Vox, uzyskał już wcześniej dla innego pacjenta w Polsce rekordową rentę na robotyczną rehabilitację w kwocie 29.000 tys miesięczniemówi dziś Pan Robert

- Muszę też przyznać, że na oddziale wypadkowym czy rehabilitacyjnym nikt z pracowników medycznych nie wie, jakie są dziś takie możliwości finansowania kosztownego leczenia z polisy OC sprawcy wypadku. Pochodzę ze skromnej rodziny i miesięczny koszt rehabilitacji w kwocie 32.000 tys zł byłby dla nas nie do udźwignięcia. Całe szczęście w szpitalu dowiedziałem się o Voxie i ich kompleksowej opiece, nie tylko prawnej ale też psychicznej. organizacyjnej, technicznej i takiej po prostu serdecznej i ludzkiej. Bardzo im dzisiaj dziękuję, bo to jak zaangażowali się w moją sprawę, przerosło oczekiwania moje i całej naszej rodziny – dodaje Pan Robert.

Prawnicy z Voxa, zapytani o to, czy dla każdego Klienta udaje im się wywalczyć tak wysokie odszkodowania i renty rehabilitacyjne, odpowiadają, że niemal zawsze da się wejść na drogę szybkiego powrotu do zdrowia, ale wymaga to podjęcia szybkiej decyzji u osoby poszkodowanej i zaangażowania całego sztabu ekspertów przy współpracy z całą rodziną.

- Kluczowe w niesieniu pomocy naszym klientom, zwłaszcza tym, których rdzeń kręgosłupa uległ uszkodzeniu lub w urazach czaszkowo - mózgowych, jest czas i wykorzystanie kluczowego okresu po wypadku, kiedy możemy nadal korzystać z neuroplastyczności mózgu, czyli jego zdolności do tworzenia nowych połączeń nerwowych w zastępstwie tych uszkodzonych. Tak naprawdę po wypadku mamy mało czasu – najnowsze badania mówią o okresie 3 -6 miesięcy tzw.okienka neuroplastyczności. Późniejsze rozpoczęcie rehabilitacji, może wiele zaprzepaścić. Tę szansę najlepiej wykorzystać łącząc dobrą rehabilitację manualną z ultranowoczesną i wysoce powtarzalną - robotyczną. – mówi Daniel Kocur, prezes zarządu i założyciel grupy Vox Veritas, dodaje jednak, że: - Na taką pomoc nie każdy może sobie natychmiast finansowo pozwolić, dlatego nasz zespół równolegle zabezpiecza finansowo i organizuje natychmiastowo pobyt w nowoczesnych klinikach, pozyskuje niezbędne środki finansowe, opinie medyczne i orzeczenie, reprezentuje naszego Klienta przed ubezpieczycielem oraz sądem i uruchamia przez fundację Podaruj Dobro dodatkową zbiórkę pieniędzy na bezprowizyjnym portalu.

Rynek firm odszkodowawczych jest bardzo zróżnicowany, jednak znaczna część z nich działa według najprostszego schematu, w którym chce pozyskać pierwsze z proponowanych przez ubezpieczyciela odszkodowań, nakłonić klienta, by przyjmując odszkodowanie, zrzekł się pisemnie dalszych roszczeń od firmy ubezpieczeniowej, pobrać prowizję od 30 do 50 procent wartości odszkodowania i pozostawić Klienta z resztą środków na życie i wieloletnią kosztowną rehabilitacją, jeśli zdoła ją sobie zorganizować. Pieniądze szybko się wyczerpią i rodzina zostaje z dodatkowym ogromnym problemem.

Daniel Kocur poproszony o poradę dla czytelników naszego serwisu, na co zwrócić uwagę przy wyborze pełnomocnika, której powierzymy reprezentowanie swoich interesów po wypadku, odpowiada bez wahania o trzech kluczowych kryteriach oceny:

- Po pierwsze podmiot, która ma Państwa reprezentować przed ubezpieczycielem, powinien mieć długoletnie poparte sukcesami doświadczenie w prowadzeniu tak skomplikowanych spraw, organizacji leczenia, organizowaniu niezależnych ekspertyz medycznych i reprezentowaniu w sądzie. Podmiot powinien pokrywać z własnych środków wszystkie koszty związane z założeniem sprawy sądowej, przygotowaniem się do procesu, obsługą adwokacką, by nie narażać klientów na dodatkowe niepotrzebne w takiej sytuacji koszty

.

Po drugie – wymienia dalej – Państwa prawni przedstawiciele powinni zapracować na swoje wynagrodzenie za sukces, czyli pobrać swoje wynagrodzenie wyłącznie w momencie wygranej sądowej i przekazaniu przez ubezpieczycieli środków finansowych na konto – mówi szef Vox Veritas

Trzecie kryterium podane przez Daniela Kocura stanowi kwintesencję oczekiwań większości ofiar wypadków, jednak w praktyce rzadko jest gwarantowane przez standardowo działające kancelarie.

- Trzecim kryterium, powinna być gwarancja kancelarii o podjęciu się uzyskania renty na ultranowoczesną rehabilitację i pełnej i kompleksowej opieki nad poszkodowanym i jego rodziną. Pełnej czyli począwszy od organizacji leczenia w ultranowoczesnej klinice, równoległej opieki prawnej, poprzez pozyskanie finansowania i negocjacje z ubezpieczycielem, pozyskanie funduszy z NFZ i PFRON, remonty i adaptacje domów, wsparcie psychologiczne, po organizację zbiórek pieniężnych na własnym bezprowizyjnym portalu charytatywnym – puentuje szef Vox Veritas. Dodaje też, że jego zespół spełnia, prawdopodobnie jako jedyny w Polsce, wszystkie powyższe kryteria będąc pionierem w uzyskiwaniu tak wysokich rent na leczenie w kwotach kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie.

Z dumą jednak dodaje też, że kierowana przez jego kancelaria, ma na swoim koncie największe rekordy w wysokości wywalczonych rent rehabilitacyjnych i odszkodowań w Polsce. Liczby mówią same za siebie, ostatnie wywalczone odszkodowania ugodowe na rzecz Klienta to kwoty ponad 3.931.000,00 PLN, co jest ewenementem w skali polskich odszkodowań. Sprawdziliśmy i średnia wyroków sądowych w podobnych sprawach to kilkaset tysięcy złotych.

Prezes Vox Veritas zapewnia, że do rozpoczęcia współpracy z jego kancelarią wystarczy pierwszy telefoniczny krok. Specjalnie dla naszych czytelników, zespół Vox Veritas uruchamia bezpłatną linię konsultacji powypadkowych pod numerem infolinii 505 657 675

* Dane osobowe klienta zostały ze względów bezpieczeństwa zmienione. Historia i podane kwoty są autentycznie pozyskanymi środkami w sprawach prowadzonych przez VOX VERITAS.

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Jest szansa dla ofiar wypadków i powrót do zdrowia. 3mln 931 tys.zł. Padł prawdopodobnie rekord odszkodowania (uszkodzony rdzeń). - Katowice Nasze Miasto

Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto