Brel Myszków wygrał memoriał w Stalowej Woli

Krzysztof Suliga
Siatkarze zespołu BREL Myszków wygrali Memoriał Tadeusza Duszyńskiego, który odbył się 10-11 maja w Stalowej Woli. Brel Myszków wygrał memoriał.

Brel Myszków wygrał memoriał
W pierwszym dniu rozgrywek zespoły zostały podzielone na dwie grupy po cztery zespoły, gdzie rywalizowały ze sobą grając dwa sety (do 25 pkt) przy możliwości remisu. W pierwszym meczu Brelowcy zmierzyli się z zespołem U.R.B. Stalowa Wola 1:1 (25:15, 13:25), w drugim meczu przyszło im się zmierzyć z zespołem SKS Dukla te spotkanie również zakończyło się remisem 1:1 (25:23, 25:27) w ostatnim grupowym meczu zespół z Myszkowa zagrał o awans do półfinału z drużyną Fachowiec Stalowa Wola, pokonując ich w dwóch setach 2:0 (25:18, 25:13) i zapewniając sobie wyjście z grupy z pierwszego miejsca.

W półfinale nasi siatkarze spotkali się z gospodarzami całego turnieju, zespołem WP-Transfer Stalowa Wola, wygrywając 2:0 (25:22, 25:20). Dzięki temu awansowali do finału, który rozegrany został dzień później. Przeciwnikiem naszego zespołu był znajomy z grupy, drużyna U.R.B. Stalowa Wola. Jako że w pierwszym spotkaniu padł remis, finał musiał wyłonić ostatecznego zwycięzcę memoriału. Jak przystało na finał, walka była do ostatniej piłki, a całe spotkanie zakończyło się wygraną naszego zespołu 2:1 (25:21, 25:27, 22:20).

W nagrodę siatkarze otrzymali olbrzymi puchar oraz złote medale. Wręczającym nagrody był siatkarz "złotej drużyny", mistrz świata (1974) i mistrz olimpijski (1976), Andrzej Karbarz. Warto wspomnieć, że tytuł MVP całego turnieju trafił w ręce naszego środkowego – Mariusza Żonia.