MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Boże Ciało 2024 w Żarkach Letnisku. Zobacz ZDJĘCIA z wyjątkowej procesji w mieście ogrodzie

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Letnisko od pokoleń podtrzymują tradycyjnego ducha ludowego w obchodzeniu Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Podczas eucharystii w kościółku "alpejskim" pw. MB Nieustającej Pomocy, pośrodku sosnowego lasu i w trakcie procesji, uroczystość uświetniała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarkach. Ponadto w wydarzeniu wzięli udział m.in. strażacy z OSP w Żarkach Letnisku, a także tegoroczne dzieci pierwszokomunijne oraz Wspólnota Krwi Chrystusa z Żarek Letniska. Zobaczcie ZDJĘCIA z uroczystości.

Uroczystość Bożego Ciała w mieście ogrodzie - Żarkach Letnisku na Jurze

Procesja do czterech ołtarzy, przygotowanych w wyjątkowym przekazie przez wiernych, rozmieszczonych w kluczowych punktach miejscowości, sięgającej w powstaniu aż do dwudziestolecia wojennego, pozwoliło szczególnie przeżyć wiernym uroczystość. Dodatkowego uroku dodaje, że miejscowość znajduje się pośrodku sosnowego lasu.

Zobaczcie ZDJĘCIA z uroczystości

Jak co roku wierni wyruszyli w procesji do ołtarzy po mszy świętej o godzinie 10.00. Do pierwszego maryjnego ołtarza, znajdującego się nieopodal kościoła, prowadził kwiatowy dywan, drugi z nich ku czci św. Floriana, znajdował się przy remizie strażackiej OSP w samochodzie ratowniczo-gaśniczym, dwa pozostałe w centrum miejscowości, jeden z nich przypminający moment ustanowienia eucharystii, a drugi kult Bożego Miłosierdzia. Rok rocznie oprócz strażaków ołtarze przygotowują całe rodziny z miejscowości.

Proboszcze w homilii na koniec uroczystości podkreślał wagę wewnętrznej wolności, która prowadzi do samo posiadania siebie i darze dla drugiego.

- Czy my jesteśmy wolni. Nie krzyczącą i niosącą na sztandarach, ale wewnętrznie, która sprawia, że człowiek sam zarządza sobą, że sam umie sobą kierować, posiadając siebie, a za tym ofiarowywać siebie w darze drugiemu. Eucharystia jest obietnicą, że Bóg może nas wyzwolić do takiej wolności, uwalniając nas z naszych zniewoleń. C.K. Norwid nazwał życie królestwem, którym należy zarządzać na każdym aspekcie - głosił ks. Maciej Klekowski, proboszcz parafii.

Eucharystię sprawowali: ks. Zbigniew Dudek, paulista z Masłońskiego k. Poraja, ks. Maciej Klekowski, proboszcz parafii oraz ks. Rafał Praski, wikariusz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto