Zieloni Żarki wygrali z Szombierkami Bytom 1:0

SU
Zwycięska bramka padła kwadrans przed końcem meczu

Pierwsza połowa była w wykonaniu Zielonych nie najlepsza. W jej drugiej części goście wyraźnie dominowali na boisku stwarzając kilka podbramkowych sytuacji. Po przerwie oblicze gry uległo zmianie. Podopieczni grającego trenera, Piotra Trepki, który wspierał ich na boisku zaczęli sobie poczynać znacznie śmielej. Przez długi czas nie byli jednak w stanie znaleźć drogi do bramki. Świetny strzał Michała Sołtysika obronił golkiper gości. W końcu udało się trafić Marcinowi Krawczykowi, który po rzucie rożnym skierował w 76 min. piłkę głową w długi róg bramki. Kilka minut później w poprzeczkę trafił Łukasz Dłucki, a wprowadzony w końcówce meczu Mateusz Oziębała uderzył w wewnętrzną część słupka.

To pierwsze punkty Zielonych w tym sezonie. W inauguracyjnym meczu ulegli na wyjeździe Przyszłości Ciochowice 1:3.