MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Żarki: Mikołaj obdarował prezentami osoby niepełnosprawne ze Środowiskowego Domu Samopomocy FOTO

Adrian Heluszka
Żarki: Mikołaj obdarował prezentami osoby niepełnosprawne ze Środowiskowego Domu Samopomocy FOTO. W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach odbyło się spotkanie wigilijne dla osób niepełnosprawnych zorganizowane przez stowarzyszenie „Pomocna dłoń” i Środowiskowy Dom Samopomocy. Niepełnosprawnych odwiedził również Mikołaj, obdarowując ich prezentami.

Żarki: Mikołaj obdarował prezentami osoby niepełnosprawne ze Środowiskowego Domu Samopomocy FOTO

Niepełnosprawni z Żarek specjalnie na okoliczność wigilii przygotowali również występy artystyczne. Nie liczył się tak naprawdę ich styl i wykonanie, ale sam fakt, że mimo swoich problemów zdrowotnych przełamali bariery i zaprezentowali się na scenie przed szerokim spektrum. A trzeba przyznać, że w wielu z nich drzemie ogromny wokalny talent.

- Dla nich, to ogromna radość, że mogą wystąpić na scenie. Nie chcemy, by byli na stałe przykuci do swojego ośrodka. Dzisiejszy dzień, to dla nich ogromne wydarzenie. Nasze stowarzyszenie stoi na straży przestrzegania praw dzieci niepełnosprawnych. Organizujemy dla nich festyny i różne wydarzenia. Staramy się pamiętać o nich w ważnych momentach i promować ich działalność – mówi Przemysław Jankowski, prezes stowarzyszenia „Pomocna dłoń”, które co roku, już od siedmiu lat przygotowuje paczki dla swych podopiecznych, a prezenty i drobne upominki wywołują wiele radości na twarzach dzieci.

Tradycyjnie paczki z prezentami przygotowali również przedstawiciele Myszkowskiego Klubu Motocyklowego, którzy w kilkuosobowej delegacji pojawili się na wigilii. Z drobnymi upominkami przybyli także burmistrz Żarek, Klemens Podlejski wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej, Stanisławą Nowak.

- Podobnie, jak w każdym domu, tak i w naszym ośrodku dzieci z utęsknieniem czekają na Mikołaja. To jest już tradycja. Robimy Mikołaja w ośrodku i wspólną wigilię z rodzicami, albo tak jak teraz spotkanie mikołajkowe. Przyjaciele zawsze o nas pamiętają i przynoszą prezenty dla dzieciaków. Sprawiają one ogromną radość dzieciom, którzy odwdzięczają się przygotowując przedstawienie artystyczne. Przedstawiają je w taki sposób, w jaki potrafią. Jeśli ktoś umie, to czyta swoją kwestię. Niektórzy niestety nie potrafią mówić, ale wydają dźwięki i tak biorą udział w przedstawieniu. W ten sposób pokazują, co mogą dać od siebie – podkreśla kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Żarkach, Aneta Pniak.

Obecnie pod opieką Środowiskowego Domu Samopomocy w Żarkach znajduje się 30 osób. To osoby w różnym wieku. Najmłodsza osoba ma 5 lat, a najstarsza 62.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto