Zapraszamy do udziału w konkursie „Korzenie i skrzydła”!

Materiał informacyjny NARODOWEGO INSTYTUTU KULTURY I DZIEDZICTWA WSI
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza do udziału w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę magisterską i doktorską na temat kultury i dziedzictwa wsi pn. „Korzenie i skrzydła”. Tegoroczna edycja poświęcona jest wyłącznie pracom magisterskim. Patronat honorowy nad Konkursem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Henryk Kowalczyk, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotr Gliński, Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek oraz Polski Komitet ds. UNESCO.

Celem konkursu, jest wspieranie młodych naukowców i ich promotorów – badaczy kultury i dziedzictwa obszarów wiejskich oraz stymulowanie środowiska akademickiego do kontynuacji i zintensyfikowania badań w tym zakresie. Poprzez tę inicjatywę Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi chce także popularyzować wyniki oryginalnych badań naukowych poświęconych tej tematyce.

Konkurs realizuje główne zadania Instytutu, którymi są m.in. dokumentowanie, analiza i wieloaspektowa interpretacja oraz popularyzacja dziedzictwa wsi w pełnym spektrum. Organizator pragnie wzmocnić nurt badań nad dziedzictwem niematerialnym, materialnym, historycznym i przyrodniczym polskiej wsi, by nie tylko chronić wartości duchowe, tradycyjne umiejętności, zjawiska historyczne i obyczajowe. Przede wszystkim jednak chce stwarzać naukowo podbudowane systemowe narzędzia, które będą służyły tożsamości lokalnej jako znaczący czynnik rozwoju obszarów wiejskich w Polsce.

Konkurs jest skierowany do studentów i absolwentów wielu różnych kierunków z obszaru nauk humanistycznych, społecznych czy nauk o sztuce, w tym – stosujących w pracach dyplomowych metodologię folklorystyczną, etnologiczną i antropologiczno-kulturową.

Mogą oni zgłaszać prace, niepublikowane, napisane w języku polskim, obronione w latach 2018–2022, jak również te, które nie uzyskały nagród w pierwszej edycji Konkursu za 2021 rok.

Zgłoszenia należy przesłać do 31 grudnia 2022 r. na adres: [email protected]

Laureaci Konkursu otrzymują nagrody pieniężne (brutto):

I nagroda – 4 000 zł
II nagroda – 3 000 zł
III nagroda – 2 000 zł

Promotorzy prac magisterskich, którym przyznano I nagrodę, otrzymują nagrody pieniężne w wysokości 2 000 zł (brutto) i tytuł promotora najlepszej pracy magisterskiej.

Nagrody finansowane są ze środków Organizatora (Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi).

Osoba do kontaktu:
Joanna Szymańska-Radziewicz, tel. 511 056 861, e-mail: [email protected]

Szczegóły dotyczące Konkursu znajdują się w Regulaminie dostępnym na stronie
nikidw.edu.pl/konkurs

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Zapraszamy do udziału w konkursie „Korzenie i skrzydła”! - Nasze Miasto

Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie