Zakończyli I pływacką edycję szkół w Myszkowie

Krzysztof Suliga
Najlepsze dziewczęta w rywalizacji najmłodszych uczennic zawodów
Najlepsze dziewczęta w rywalizacji najmłodszych uczennic zawodów ARC
Na Krytej Pływalni MOSiR Myszków odbyło się podsumowanie Szkolnej Ligi Pływackiej - I edycji jesiennej w klasyfikacji drużynowej najlepiej zaprezentowały się SP nr 1 zdobywając 1181 pkt. i Gimnazjum nr 5 zdobywając 360 pkt., na II miejscu uplanowała się SP nr 3 zdobywając 914 pkt. i Gimnazjum nr 2 zdobywając 221 pkt. Trzecie miejsce przypadło SP nr 5, która zgromadziła 412 pkt. i Gimnazjum nr 3 mające na swym koncie 203 pkt.

Zwycięzców w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej pucharami, medalami oraz pamiątkowymi dyplomami nagrodził Dyrektor MOSiR Piotr Wysocki.
Po rozdaniu nagród ruszyła I runda II edycji zawodów. Do końcowej klasyfikacji liczą się najlepsze wyniki z trzech rund Szkolnej Ligi Pływackiej.

W klasach I-II dziewcząt w stylu dowolnym wygrała Agata pas z SP 3, drugie miejsce zajęła Wiktoria Jędryka z Poraja, a trzecie Natalia Kilanowska z SP 1 Myszków. Wśród chłopców triumfował Maciej Buła z SP 4 Myszków przed Bartoszem Brodzikiem z SP 5 i Miłoszem Tkaczem z SP 1. Tkaczem z SP 1.

W stylu dowolnym dziewcząt klas III-IV wygrała Maria Dudek z SP 1 przed Natalia Janik z SP 5 i Pauliną Żyłą z SP 3. Wśród chłopców najlepszy był Krystian Pluta z SP 1 wyprzedzając Mikołaja Żaka z SP 1 i Kamila Wosia z SP w Jaworzniku.

W klasach V-VI dziewcząt wygrała Laura Goc z SP 1 przed Sarą Sulej z SP Żarki Letniska i Kingą Kołodziejczyk z SP 5. Wśród chłopców najlepiej spisał się Łukasz Skwara z SP 5, kolejne miejsca zajęli Mateusz Liwach z SP 3 i Krzysztof Baran z SP 3.