Z koszykarskich parkietów

(su)
Jakub Ujma (nr 10), grający w Polonii zrobił od poprzedniego sezonu duże postępy.
Polonia Złomrex BMD Poraj podejmowała w VII kolejce rezerwy Mickiewicza Katowice. Rywal przyjechał w zdekompletowanym składzie. Przez większość czasu katowiczanie grali jedną szóstką.

Polonia Złomrex BMD Poraj podejmowała w VII kolejce rezerwy Mickiewicza Katowice. Rywal przyjechał w zdekompletowanym składzie. Przez większość czasu katowiczanie grali jedną szóstką. Tylko sporadycznie na zmianę wchodził rezerwowy zawodnik. Pierwsza kwarta zakończyła się tylko dwupunktowym zwycięstwem Polonii. Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej kwarcie wygranej różnicą aż 18 pkt.

– W Mickiewiczu punkty zdobywało praktycznie tylko dwóch graczy. Reszta punktowała bardzo skromnie. W połowie drugiej kwarty kontuzji w naszym zespole doznał Paweł Gałka, który naderwał mięsień podudzia. Mamy nadzieję, że uda mu się wykurować do najbliższego meczu. Z GTK Gliwice nie zagra Maciek Gurbała, który wyjeżdża na wczasy. A kto wie, czy w styczniu nie przeprowadzi się do Warszawy – mówi zawodnik Polonii Przemysław Małoszyc.

POLONIA ZŁOMREX BMD PORAJ – MICKIEWICZ II KATOWICE 97:71 (13:11, 30:12, 27:22, 27:26).

POLONIA: Gurbała 28, Knapik 2, Gałka 4, Chądzyński 8, Ujma J. 9, Szymczyk 9, Knapczyk 18, Małoszyc 0, Chrobot 4, Ujma P. 13, Minkina 2.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?