Wodecki mistrzem Śląska juniorów w boksie [ZDJĘCIA]

Krzysztof Suliga
Kolejny sukces zawodnika LKS-u Myszków. Miłosz Wodecki mistrzem Śląska

Wodecki mistrzem Śląska
Miłosz Wodecki z Mysłowa wywalczył złoty medal podczas Mistrzostw Śląska, które odbyły się w Jaworznie. Rywalizował w kategorii junior.

Klub LKS Myszków reprezentowało dwóch zawodników w tej kategorii wiekowe

W wadze 69 kg Maciej Kulka trafił w ćwierćfinale na Macieja Szlęka z (CSW Fight Boxing Dąbrowa Górn.) i musiał uznać jego wyższość. Pokazał się jednak z dobrej strony.

Miłosz Wodecki w półfinale trafił na Kamila Orzechowskiego (Garda Gierałtowice), z którym wygrał z nim przez TKO w 1 rundzie. W finale Wodecki miał walczyć z gospodarzem zawodów, Mateuszem Marcem (JKB "Jawor" Team Jaworzno), jednak rywal widząc dyspozycję Wodeckiego w półfinale nie wyszedł do ringu. Tym samym Wodecki zdobył tytuł mistrza Śląska w wadze +91 kg nie występując w finałowej walce.

Wodecki zdobył tym samym przepustkę do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 13-18 maja. Do występu w Mistrzostwach Śląska przygotowywali zawodników LKS-u Myszków trenerzy Henryk Średnicki i Krzysztof Szot.