Wielkie ściganie młodych kolarzy o mistrzostwo Polski w gminie Koziegłowy ZDJĘCIA

js
arc umig koziegłowy
Juniorzy młodsi i juniorki młodsze walczyli w gminie Koziegłowy o medale podczas XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym.

W sobotę na drodze z Koziegłów do Poraja odbyła się indywidualna jazda na czas. Juniorki młodsze startowały na dystansie 10 km. Tytuł mistrzyni Polski wywalczyła Hanna Mazurkiewicz (Warszawski Klub Kolarski). Srebrny medal Kinga Tyszkiewicz (MKS Środa Wielkopolska), a brązowy Martyna Szczęsna (WMKS Olsztyn). W tej konkurencji rywalizowało 49 zawodniczek.

Na tym samym dystansie wśród juniorów młodszych mistrzowski tytuł zdobył Filip Gruszczyński (Grupa Kolarska Gliwice), srebrny medal wywalczył Dawid Wika – Czarnowski (UKS Mróz TFP Jedynka Kórnik), a brązowy Maciej Banaszak (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne). Na 29. Miejscu sklasyfikowano Oskara Maśkę (MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy). Wystartowało 50 zawodników.

W niedzielę odbyły się wyścigi ze startu wspólnego. Dziewczęta ścigały się na dystansie 4 okrążeń wynoszącym 62,8 km. Złoty medal wywalczyła Eliza Rabażyńska (ALKS Stal Grudziądz Big Star), srebrny – Marta Marek (CZKKS Kolejarz – Jura Częstochowa), a brązowy Anna Preca (UKS Ratusz Maszewo). Wystartowały 73 juniorki młodsze, a wyścig ukończyły 53.

Juniorzy młodsi rywalizowali na dystansie 6 okrążeń liczącym 94,2 km. Złoty medal wywalczył Maciej Banaszak (KK Tarnovia), srebrny Igor Rydzyński (KS Społem Łódź), a brązowy Adam Bronakowski (WMKS Olsztyn). Oskar Maśka (Błękitni Mexller) sklasyfikowany został na 37. miejscu. Wystartowało 113 zawodników, a wyścig ukończyło 76.

Klasyfikację końcową drużynową wygrał AKS Stal Grudziądz. W klasyfikacji końcowej wojewódzkiej wygrało województwo wielkopolskie (120 pkt.) przed kujawsko-pomorskim (52) i śląskim (49).

W uroczystym otwarciu imprezy wzięli udział m.in. wicewojewoda śląski Robert Magdziarz, wicestarosta myszkowski Mariusz Morawiec, dyrektor sportowy PZKol Marek Leśniewski, radny Gminy i Miasta Koziegłowy Andrzej Okularczyk i dyrektor Szkoły Podstawowej w Pińczycach Joanna Sularz. Oficjalnych gości oraz uczestników Olimpiady powitał Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka.

Osobami odpowiedzialnymi za zorganizowanie wyścigu byli Andrzej Chmurzewski (prezes MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy) oraz Tomasz Kozak.