W Szkole Podstawowej w Żarkach rozegrano piłkarski turniej

SU
W andrzejkowych zawodach zwycięstwo odnieśli uczniowie myszkowskiej Piątki

W Szkole Podstawowej im. Władysława Szafera rozegrano IV Andrzejkowy Turniej Piłki Halowej dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu myszkowskiego. Turniej odbył się dzięki wsparciu UKS „Champion” i LKS Zieloni Żarki, dzięki którym zostały zakupione puchary i nagrody dla zwycięskich drużyn. W turnieju wzięło udział 7 reprezentacji szkół. Rywalizowali chłopcy urodzeni w 2002.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna SP Nr 5 Myszków, która w finale wygrała 4:0 z SP Żarki II. Na trzecim miejscu uplasowała się SP nr 2 Myszków. W turnieju wystąpiły także reprezentacje: SP nr 3 Myszków, SP nr 4 Myszków i SP Poraj. Najlepszym zawodnikiem został Jakub Kucharski (SP 5 Myszków), a najlepszym bramkarzem wybrano Dominika Pompkę (SP II Żarki).

Medale, puchary i statuetki dla najlepszych zawodników turnieju ufundowali Prezes UKS. Champion, Mariola Pasikowska, prezes LKS Zieloni Żarki, Marcin Nowak oraz kierownik klubu Anna Stodółkiewicz.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani