Tygodniowy przegląd prasy 21.08.2022: Myszków, 14.08-20.08.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Myszkowa

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 14.08 do 20.08.2022
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 14.08 do 20.08.2022 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Myszkowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 14.08 a 20.08.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Oto lista śląskich atrakcji wartych zobaczenia wg National Geographic. Zobacz zdjęcia!”?

Przegląd tygodnia: Myszków, 21.08.2022. 14.08 - 20.08.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Oto lista śląskich atrakcji wartych zobaczenia wg National Geographic. Zobacz zdjęcia!

Na liście znalazły się miejsca, które warto wg. National Geographic odwiedzić w woj. śląskim! Nasz region to jedno z tych miejsc, które oferuje niezwykle różnorodne atrakcje. Każdy znajdzie coś dla siebie, od kunsztownej architektury, zabytków, obiektów historycznych po okazy dzikiej przyrody. Wszystko to sprawia, że w nie można się tu nudzić, a śląskie atrakcje na długo pozostają w pamięci każdego odwiedzającego.

📢 Sklep Castorama w Sosnowcu - wielka wyprzedaż. Przeceny nawet do 70%! Sprawdź najlepsze okazje, zobacz CENY i ZDJĘCIA.

Wakacyjna wyprzedaż w Castoramie. W sieci marketów budowlanych jest duża wyprzedaż, sięgająca nawet 70 procent na wybrane produkty! Trwa ona tylko 5 dni, od 16 do 20 sierpnia! Na miejscu można kupić w atrakcyjnych cenach dużą ilość produktów, od mebli ogrodowych, po wiertarki, grille, tapety, lampy, płytki... Zobacz ZDJĘCIA i CENY przecenionych rzeczy. Wyprzedaż trwa do wyczerpania zapasów!

📢 Hrabina Raczyńska znów zaprosiła na swoje imieniny w Żarkach Letnisku ZDJĘCIA

Po dwuletniej pandemicznej przerwie, w Żarkach Letnisku odbyły się w sobotę, 20 sierpnia. imieniny hrabiny Stefanii Raczyńskiej. To była już jedenasta edycja tej imprezy.

Tygodniowa prasówka 21.08.2022: 14.08-20.08.2022 Myszków: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Myszkowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Woj. śląskie w czołówce najniebezpieczniejszych dróg wg. Yanosik! Zobaczcie, gdzie uważać! Wielu z nas jeździ nimi codziennie

Uwaga na drogach! Sezon letni to okres, w którym najczęściej dochodzi do wypadków drogowych. Dzieje się to w wyniku natężonego ruchu, zwłaszcza na wakacyjnych trasach. Yanosik sprawdził, które z tras są najbardziej niebezpieczne. Jednym z miejsc, w którym dochodzi do największej ilości wypadków jest województwo śląskie.

📢 Nadchodzi rekordowa podwyżka płacy minimalnej. Zobacz, ile wyniesie minimalne wynagrodzenie i stawka godzinowa [20.08.2022]

Ile ostatecznie wyniesie podwyżka płacy minimalnej? Rząd proponuje w 2023 roku dwie podwyżki minimalnego wynagrodzenia za pracę i minimalnej stawki godzinowej. Propozycje te przedstawił pracodawcom i pracownikom reprezentowanym w RDS przez organizacje związkowe i organizacje pracodawców.

📢 W Dąbrowie Górniczej jest NAJLEPSZA śródlądowa plaża dla nudystów? Nad Pogorią IV dumają internauci. Zobacz te komentarze!

Plaża dla nudystów nad Pogorią IV funkcjonuje już od ponad 10 lat. Z roku na rok ściąga coraz więcej sympatyków. Internauci w komentarzach, rozpływają się wręcz nad jej atutami! Przypominamy, obowiązuje tam zakaz pływania!

📢 Drugi stopień ostrzeżenia w woj. śląskim - nadchodzą burze z gradem [19.08.2022]. Sprawdź gdzie jest burza - MAPA

W czwartek 19 sierpnia w całym woj. śląskim prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu, porywami wiatru oraz gradem. O której godzinie możliwe są burze, jak silny będzie wiatr i ile deszczu może spaść?

📢 Zarobki w Lidlu 2022. Ile pieniędzy otrzymuje kasjer, magazynier a ile kierownik? Zobacz te kwoty! RAPORT PŁAC

Ile można zarobić, pracując w Lidlu? Po jakim czasie możliwa jest podwyżka i jakie są perspektywy awansu? Sprawdziliśmy, na jakie zarobki mogą liczyć pracownicy Lidla. Zobaczcie kwoty w naszej galerii.

📢 Kapela Biesiadna Grupa Romana obchodzi jubileusz 20-lecia działalności ZDJĘCIA

Kapela Biesiadna Grupa Romana obchodzi jubileusz 20-lecia działalności artystycznej.

📢 Zarobki na kolei - raport płac 2022. Ile otrzymuje maszynista, konduktor, dróżnik, kasjer i inni pracownicy PKP? Poznaj aktualne stawki

Raport płac 2022. Ile zarabia maszynista, konduktor i pracownik ochrony kolei? Tego dowiecie się w naszej galerii. Przedstawione tam wartości pochodzą z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń i ukazują średnią wartość pensji pracowników kolei. Wysokości różnią się w zależności od doświadczenia, stażu pracy i zajmowanego stanowiska, jednak są to wartości powyżej średniej krajowej.

📢 Niesłychane! Tak weszli do autobusu - ZDJĘCIA! Fashion from śląskie BARDZO zaskakuje! Trudno uwierzyć, że tak ubierają się ludzie

Uliczna moda w woj. śląskim bywa ZASKAKUJĄCA! Jak cię widzą, tak cię piszą. Osoby, które znalazły się w naszej galerii zdjęć, najwyraźniej nie słyszały o tym przysłowiu. Pogoda niejednokrotnie przekraczała w ostatnim czacie ponad 30 st. C, w naszych miastach żar lał się z nieba... i w autobusach czy na ulicach można było wypatrzeć BARDZO zaskakujące "stylówki". Siateczka imitująca koszulkę odsłaniająca wiele, przezroczyste legginsy a pod nimi stringi, skarpety w sandałach... - to tylko niektóre z przykładów, oczywiście... tych najbardziej oryginalnych. Więc jak Śląskie ubiera się na co dzień? Oj, bywa różnie. Zobacz te zdjęcia.

📢 Myszków. Skatepark przy Szkole Podstawowej nr 3 będzie jeszcze lepszy. Trwa przebudowa ZDJĘCIA

Skatepark przy Szkole Podstawowej nr 3 w Myszkowie będzie jesienią kompletnie odnowiony. Trwa przebudowa. Będzie jeszcze więcej atrakcyjnych obiektów.

📢 Niesamowity wyścig kolarski na Jurze. Trzy dni Jura MTB Race ZDJĘCIA

Przez trzy dni, w długi weekend, w powiecie myszkowskim - Myszków i gminy Żarki i Niegowa, rywalizowali zawodnicy i zawodniczki w Jura MTB Race .

📢 Widzieliście ich? Okradali domy i mieszkania w woj. śląskim. Teraz szuka ich policja. Zobacz te zdjęcia!

Widzieliście ich? Włamywacze z woj. śląskiego. Okradali domy i mieszkania, a potem rozpływali się w powietrzu. Niektórych z nich policja szuka już wiele lat! Zobacz te zdjęcia i sprawdź, może rozpoznasz któregoś z poszukiwanych?

📢 Zmiany w szkołach od 1 września 2022: nowy przedmiot, nauka strzelania i pedagog w każdej placówce. Co jeszcze będzie inne?

Co czeka edukację w roku szkolnym 2022/2023? Okazuje się, że po wakacjach można spodziewać się wielu reform. Od września wejdą w życie zmiany w zakresie awansu zawodowego nauczycieli (m.in. inne stopnie awansu i godziny dostępności). Wiadomo z kolei, że po wakacjach pojawi się nowy przedmiot: historia i teraźniejszość. Nowa będzie także przyszłoroczna matura. W planach jest również reforma przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa, który od roku szkolnego 2022/2023 ma zawierać więcej elementów z przysposobienia obronnego. Rozpoczną się także prace nad wprowadzeniem do szkół przedmiotu biznes i zarządzanie. Od 1 września 2022 roku na nowych zasadach ma obowiązywać zwalnianie uczniów z wychowania fizycznego. Pojawi się także stanowisko pedagoga specjalnego. Wyjaśniamy, w jakich okolicznościach w roku szkolnym 2022/2023 może zostać wprowadzona nauka zdalna. Oto najważniejsze zmiany w szkolnictwie.

📢 Duży wzrost zakażeń koronawirusem po długim weekendzie! W woj. śląskim blisko tysiąc nowych zachorowań. W których miastach najwięcej?

Jak poinformowało dziś, w środę 17 sierpnia Ministerstwo Zdrowia - minionej doby w Polsce było aż 7175 nowych zakażeń koronawirusem - to największa ilość od 25 maja! Zmarło minionej doby przez COVID-19 aż 25 osób. Jak wygląda sytuacja w woj. śląskim?

📢 Co słychać u rodziny myszkowskich łabędzi na Światowicie ZDJĘCIA

Trzy młode łabędzie są coraz większe, ale nadal pływają po stawie na Dotyku Jur pod czujnym okiem rodziców . Rodzice, to prawdopodobnie te ptaki, które są dziećmi łabędziej pary sprzed dwóch lat, które dochowała się potomstwa w Myszkowie.

📢 Nenufary kwitną w Myszkowie. ZDJĘCIA Znacie podobne urokliwe miejsca ?

Te zdjęcia nenufarów zrobiliśmy na jednym ze stawów Myszkowie. To unikatowe miejsce. Tylko na tym, z wielu myszkowskich stawów, rosną nenufary. Są piękne.

📢 Super maszyny dla policjantów w woj. śląskim. To motory BMW, osiągające ponad 200 km/h, kosztują sporo! Zobacz ZDJĘCIA

Co za CUDA! Policjanci śląskiej drogówki otrzymali pierwsze motocykle marki BMW R1250RT, a wkrótce na drogach naszego województwa pojawi się ich aż 40. Wszystkie jednoślady oznakowane są już według najnowszych obowiązujących wzorów. Do każdego z nich dołączone jest stosowne wyposażenie. Ile kosztują, jak wyglądają, gdzie pojawią się na ulicach? Czytaj więcej.

📢 Brak prądu w wielu miastach woj. śląskiego - sprawdź gdzie! Czy twoja ulica jest na LIŚCIE? Sprawdź wykaz miejsc i godzin!

WAŻNE! Mnóstwo ludzi w miastach woj. śląskiego nie będzie miało w najbliższe dni prądu. Wyłączenia energii elektrycznej będą w całym województwie śląskim nie tylko tego dnia, ale także w najbliższych dniach. Ostrzeżenie dotyczy m.in. Bytomia, Chorzowa, Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Katowic, Tychów, Zabrza i powiatów: bieruńsko-lędzińskiego, bielskiego, będzińskiego, cieszyńskiego, częstochowskiego, gliwickiego, lublinieckiego, mikołowskiego, myszkowskiego, pszczyńskiego, raciborskiego, tarnogórskiego, wodzisławskiego, zawierciańskiego i żywieckiego. Wiadomo, jak potrafi zdenerwować brak prądu, więc lepiej być przygotowanym. Podajemy godziny odcięcia prądu i konkretne adresy, których rzecz dotyczy.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jak unikać informacyjnego przeładowania? Zobacz program 3 sposoby NA

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie