Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Towarzystwo Przyjacół Żarek Letniska zostało wyróżnione za krzewienie kultury

SU
Przedstawiciele TPŻL z prof. Jerzym Regulskim (w środku)
Przedstawiciele TPŻL z prof. Jerzym Regulskim (w środku)
W Warszawie rozdano doroczne nagrody V edycji konkursu ogłoszonego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej, za budowanie demokracji w Polsce przez lokalne inicjatywy kulturalne.

Wśród nagrodzonych znalazło się Towarzystwo Przyjaciół Żarek Letniska im. hr. Stefanii Raczyńskiej, które w kategorii „organizacje pozarządowe” otrzymało wyróżnienie. Dla TPŻL jest to już druga ogólnopolska nagroda w ciągu kilku miesięcy doceniająca ich działalność społeczną.

– W listopadzie 2011 otrzymaliśmy z rąk ministra środowiska zaszczytny tytuł „Lidera Polskiej Ekologii” – podkreśla Henryka Jastrzębiec Chołdyk z TPŻL.

– Obecne wyróżnienie otrzymaliśmy za wybitne przedsięwzięcia o charakterze kulturowym i kulturotwórczym, które w latach 2010-2011 w znaczący sposób przyczyniły się do wzmocnienia więzi i tradycji lokalnych oraz aktywizacji społeczności jako podstawowych czynników rozwoju samorządności i demokracji lokalnej w Polsce i jest dla nas powodem do dumy – mówi prezes Towarzystwa Andrzej Będkowski.

To dzięki organizowaniu widowiska plenerowego z historią w tle „Imieniny Hrabiny” zaistniejemy na ogólnopolskich portalach www.mapakultury.pl i platformakultury.pl, utworzonych przez Narodowe Centrum Kultury podkreśliła Henryka Jastrzębiec Chołdyk pomysłodawca imprezy. W ten sposób promujemy również gminę Poraj.

Podczas wręczenia nagród i wyróżnień, prezes FRDL prof. Jerzy Regulski powiedział, że dzięki takim społecznikom, w lokalnych środowiskach można zetknąć się z kulturą i historią, często przez lokalne władze i samorządowców niedocenianą, a nawet pomijaną. To budowa drogi czy chodnika często jest priorytetem dla władz, gdyż jest widoczna, natomiast wspieranie kultury zaowocuje w 100 procentach po latach, co jest bezcenne. Podkreślił, że słowa uznania należą się społecznikom, którzy działają z pasją podtrzymując tradycję, pamięć o historii i kulturze „małych ojczyzn”.
Wyróżnienie jest tym bardziej cenne, że kapituła wybrała projekt TPŻL spośród ponad 150 zgłoszonych do konkursu.
Taka nagroda mobilizuje i zachęca do dalszego działania członków naszego stowarzyszenia stwierdził prezes A. Będkowski. Nie spoczniemy na laurach. Jednocześnie dziękujemy wszystkim mecenasom i liczymy na dalsze wspieranie naszych działań, które są dostrzegane, nagradzane i stawiane za wzór.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto