Sztanga w górę

(su)
Siłacze z Chorzowa, Żor, Dąbrowy Górniczej, Siemianowic Śląskich, Rudy Śląskiej, Knurowa, a nawet Wrocławia wystartowali w Otwartych Zawodach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Burmistrza Myszkowa.

Siłacze z Chorzowa, Żor, Dąbrowy Górniczej, Siemianowic Śląskich, Rudy Śląskiej, Knurowa, a nawet Wrocławia wystartowali w Otwartych Zawodach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Burmistrza Myszkowa. Mężczyźni startowali aż w 13 kategoriach wiekowych i wagowych, a kobiety w kategorii Open. Wśród kobiet trzecie miejsce zajęła Agnieszka Dubiak z LKS-u Myszków (62,5 kg). W młodzikach 14-18 lat do 67,5 kg drugi był Krystian Guzik (LKS Myszków – 90 kg).

Trzecie miejsce w kat. 24-39 lat do 75 kg zajął Bartosz Bębel (LKS Myszków – 125 kg), a w wadze do 82,5 kg triumfował Tomasz Bętkowski (LKS Myszków – 187,5 kg), który uzyskał najwięcej punktów w punktacji Wilksa (126,63) wśród startujących zawodników. Większe ciężary wycisnęli co prawda Tomasz Obcowski (195) i Rafał Kuliś (190) z Power Kuźnik Chorzów i Jacek Jankowiak (200) z Termu Dąbrowa Górnicza, ale startowali w wyższej kategorii wagowej i uzyskali mniej punktów w tabeli Wilksa. W wadze do 90 kg trzecie miejsce zajął Tomasz Mrożek (Myszków – 157,5 kg). W wadze do 110 kg 147,5 kg uzyskał Jarosław Orman (LKS Myszków).