Shogun Żarki Letnisko przywiózł medale z mistrzostw Polski [ZDJĘCIA[

Bartłomiej Romanek
Przed tygodniem informowaliśmy o sukcesach Shoguna Żarki Letnisko w ubiegłym roku i zwycięstwie w naszym plebiscycie Sportowiec Roku. Podopieczni Krystiana Pakuły już pokazują, że będą się liczyć w kolejnym naszym plebiscycie, bo na swoim koncie zapisali pierwsze sukcesy.

Trzech zawodników Shoguna Żarki Letnisko wzięło udział w Mistrzostwach Polski w Mysłowicach. Karol Sioła zajął drugie miejsce, zdobywając tytuł wicemistrza Polski w kategorii 66 kg. Karol wygrywał większość walk przed czasem. W pojedynku o finał trafił na zawodnika z Jaworzna. Klub z tego miasta reprezentuje wysoki poziom, ale Karol Sioła zdołał wygrać tę walkę. Niestety w finale nasz zawodnik poniósł minimalną porażkę. Po turnieju nie krył rozczarowania, mówiąc, że był w stanie wygrać decydujący pojedynek.

Medal zdobyła również Katarzyna Makieła, która walczyła w kategorii 52 kg. Dla Katarzyny były to pierwsze zawody w nowej kategorii wagowej, co było widać, więc tym bardziej cieszy zdobyty przez nią medal. - Trzeba popracować nad siłą i kondycją – mówi trener Krystian Pakuła. Niestety zawody w Mysłowicach zakończyły się pechowo dla Oskara Kudrysa, który nie został sklasyfikowany ze względu na kontuzję nogi.

W tym samym dniu rozegrany został turniej towarzyszący juniorów młodszych i dzieci. W nim także zawodnicy Shoguna zdobyli medale. Złoty krążek w Ne-waza i brązowy w fighting zdobył Paweł Trefuń. Srebrne medale wywalczyli: Kinga Kawecka (Ne-waza), Maryla Pakuła (Ne-waza) i Jakub Kolak (Ne-waza). Piąte miejsce w fighting zdobył Igor Wągrowski.

W poprzednim tekście o Shogunie błędnie podaliśmy numer, pod którym można się zapisywać na zajęcia. Podajemy poprawny numer: 606-971-479.