18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sejmik Medyczny w Żarkach [ZDJĘCIA]

Krzysztof Suliga
Sejmik Medyczny w Żarkach.
Sejmik Medyczny w Żarkach.
W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach odbył się Sejmik Medyczny zorganizowany przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach we współpracy z ZS im. T. Kościuszki i Starostwa Powiatowego w Myszkowie. Sejmik Medyczny w Żarkach

Sejmik Medyczny w Żarkach
Sejmik miał na celu profilaktykę prozdrowotną dla młodzieży szkolnej i środowiska. Wykład Dariusza Typla na temat zapobiegania niechcianej ciąży, konsultacje indywidualne z lekarzami – absolwentami oraz badanie poziomu cukru i wysokości ciśnienia spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników. Dodatkowo w trakcie imprezy Katarzyna Maroń przeprowadziła profesjonalny pokaz pierwszej pomocy, w którym uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół w Żarkach.

Podczas Sejmiku Stowarzyszenie przekazało szkole pomoce dydaktyczne: dwa projektory multimedialne i dwa ekrany. Już po raz drugi Stowarzyszenie wspierane finansowo przez Starostwo Powiatowe, MBS w Myszkowie oraz innych sponsorów zakupiło pomoce, których wartość w ciągu dwóch lat wyniosła 11 tys. zł. Goszczący na Sejmiku wicestarosta, Mariusz Trepka zwrócił uwagę na istotę podejmowanej problematyki prozdrowotnej i działań wspierających doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne. Wydarzeniem towarzyszącym Sejmikowi była wystawa prac plastycznych ucznia ZS im. T. Kościuszki, Dawida Stodółkiewicza.

Profesjonalną kulinarną obsługę imprezy zorganizowali uczniowie klasy I gastronomicznej pod kierunkiem nauczycieli.

od 7 lat
Wideo

Protesty rolników pod Toruniem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto