Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Remonty dróg w gminie Żarki

Krzysztof Suliga
Burmistrz Klemens Podlejski podpisał dzisiaj dwie umowy na realizację robót drogowych. Remonty dróg w gminie Żarki.

Remonty dróg w gminie Żarki
W ciągu najbliższych miesięcy nowe nawierzchnie położone zostaną na ul. Astrów, Kąkoli, Różana i Tulipanów w Żarkach oraz powstanie chodnik i parking wraz z odwodnieniem przy ul. Szkolnej w Jaworzniku.

Do przetargu pod nazwą "Przebudowa dróg gminnych w Żarkach ul. Astrów, Kąkoli, Różana i Tulipanów" zgłosiło się 12 firm. Najtańsza oferta pochodziła od firmy EMULBET SP. z o.o. z Poczesnej z ceną brutto 813 tys. 659 zł. Do przetargu na budowę chodnika i parkingu wraz z odwodnieniem przy ul. Szkolnej w Jaworzniku zgłosiło się 8 wykonawców. Zwyciężył BUDOMAX Marcin Sieradzki z Jaskrowa koło Mstowa. Inwestycja na Osiedlu 600-lecia ma się zakończyć do końca sierpnia, prace w Jaworzniku potrwają natomiast do końca czerwca.

W Jaworzniku zostanie wybudowany chodnik, parking oraz zjazdy indywidualne do szkoły i OSP (ul. Szkolna). Zarówno chodnik jak i parking zostaną ułożone z kostki betonowej. Zjazdy będą wykonane w miejscach istniejących zjazdów i o szerokości jak w stanie obecnym. Zostanie odwodniony budynek OSP oraz droga.

- Szkoła podstawowa została odwodniona w ubiegłym roku w ramach termomodernizacji - mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Ulice Astrów, Kąkoli, Różana i Tulipanów w Żarkach zyskają krawężniki, nawierzchnie z kostki, chodniki, będą wydzielone pasy zieleni, zaplanowano budowę zjazdów w miejscach już istniejących.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto