Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Raków Częstochowa czeka na stadion. Wyścig z czasem na budowie [ZDJĘCIA]

Janusz Strzelczyk
Raków Częstochowa rozpoczął nowy sezon w PKO Ekstraklasie tam, gdzie rozgrywał mecze w poprzednim sezonie - w Bełchatowie. Czy rundę wiosenną rozegra już na swoim stadionie, w Częstochowie, przy ulicy Limanowskiego ?

Pod koniec lipca, 21, podpisano umowę na modernizację stadionu przy Limanowskiego. Termin przystosowania stadionu do wymogów PKO Ekstraklasy to 8 miesięcy. Kibice i klub wierzą, że już w lutym przyszłego roku, gdy rozpocznie się runda rewanżowa Raków zagra na swoim stadionie.
Modernizację obiektu rozpoczęto od prac rozbiórkowych - usunięto stare trybuny, murawę boiska, trybunę prasową i tunel pod nią.

Częstochowski Urząd miasta był zmuszone ponownie rozstrzygnąć przetarg na Centrum Piłki Nożnej, ponieważ jeden z oferentów - konsorcjum z firmą Stadion Pro jako liderem, odwołało się od rozstrzygnięcia. Krajowa Izba Odwoławcza, najpierw - z powodu koronawirusa i przerwy w rozprawach - długo nie rozpatrywała tego odwołania, a następnie – po wydaniu orzeczenia w maju – nie dostarczyła jego sentencji wraz z uzasadnieniem.

Oczekując na korespondencję z KIO okazało się, że firma Stadion Pro zdecydowała o wycofaniu się z przetargu. Rozstrzygnięcie KIO stało się w związku z tym bezprzedmiotowe.

Po szczegółowej analizie formalno-prawnej, miasto ponownie na początku lipca rozstrzygnęło przetarg na przebudowę i rozbudowę stadionu Rakowa na korzyść katowickiej firmy InterHall, z kwotą 17 mln 490 tys. zł

Inwestycja będzie realizowana z dofinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 10 mln zł. Planując obecny zakres prac związany z przebudową i rozbudową obiektu sportowego przy ul. Limanowskiego, bazowano na dokumencie dostarczonym przez Raków Częstochowa. Stadion po przebudowie ma spełniać kryteria określone w Podręczniku Licencyjnym dla klubów Ekstraklasy w zakresie infrastruktury sportowej. Będzie też dostosowany do wymogów organizacji imprez masowych oraz prowadzenia zajęć w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Wykonawca ma więc m.in. rozbudować trybuny do 5,5 tys. miejsc, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. Na zadaszonej trybunie zachodniej powinno znaleźć się miejsce dla przynajmniej tysiąca osób. W ramach inwestycji powstanie podgrzewana murawa boiska głównego, zaplecze socjalne, nowe punkty kasowe i depozytowe dla trybun, pomieszczenie magazynowe i niezbędna infrastruktura sportowa oraz parkingi.

Raków jest kolejnym klientem z ekstraklasy firmy InterHall. Do tej pory wykonała kilkanaście podobnych inwestycji, m.in. dla Legii Warszawa, Jagiellonii Białystok.

Komisja licencyjna przyznała Rakowowi licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach PKO Ekstraklasy na stadionie w Bełchatowie przy ul. Sportowej 3 z nadzorem infrastrukturalnym. Dodatkowo klub został zobowiązany do zapłaty, jako środek nadzoru, kwoty po 30 000 zł za każdy mecz rozegrany w rundzie wiosennej w roli gospodarza na innym obiekcie niż znajdujący się przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie.

W pierwszym, w tym sezonie meczu ekstraklasy, Raków przegrał w Bełchatowie z Legią Warszawa 1:2.

Raków Częstochowa czeka na stadion. Wyścig z czasem na budow...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jacek Magiera po meczu Śląsk Wrocław - Warta Poznań

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Raków Częstochowa czeka na stadion. Wyścig z czasem na budowie [ZDJĘCIA] - Częstochowa Nasze Miasto

Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto