Poraj był najlepszy

Ewelina Kurzak
Pomiędzy drużyną z Żarek i drużyną z Janowa o każdy punkt toczyła się bardzo zacięta walka Fot. Ewelina Kurzak
W hali sportowej przy gimnazjum w Żarkach odbył się turniej w piłce siatkowej. Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny: Gimnazjum z Żarek, Młodzieżowa Drużyna Sportowa SOKiS Janów oraz Gimnazjum z Poraja. Sety były rozgrywane do dwóch wygranych.

W pierwszym starciu walczyli gospodarze gospodarze z drużyną z Janowa. Pierwszego seta wygrała drużyna dziewczyn z Żarek, ale drugiego seta wygrała drużyna SOKiS-u. Sytuacja wymusiła rozegranie kolejnego seta, w którym do końca toczyła się ostra walka o zwycięstwo. Gospodynie wykorzystały atrybut hali, w której na codzień trenują i wygrały tego seta przewagą trzech punktów. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Kolejne spotkanie rozegrały zespół z Żarek i Poraja. Po pierwszym secie wygranym przez gospodynie stawiano je na faworyta turnieju. Jednak drugi set odmienił wszystko. Zespół z Poraja pokazał grę na dobrym poziomie, tym samym wygrywając seta. Wszystko przesądził trzeci set, w którym lepsze okazały się dziewczyny z Poraja wygrywając cały mecz 1:2 .

W ostatnim spotkaniu rywalizowały zespoły MDS Sokis z Porajem. Pierwszego seta wygrały dziewczyny z Poraja, ale dziewczyny z MDS zaczęły myśleć realnie o zwycięstwie nad Porajem i wygrały kolejnego seta. Znowu powtórzyła się sytuacja z dwóch poprzednich spotkań. Gdyby dziewczyny MDS wygrały spotkanie miałyby pierwsze miejsce, ale wszystko przesądził trzeci set, w którym lepsze okazały się gimnazjalistki z Poraja. W punktacji końcowej pierwsze miejsce zajęły dziewczyny z Poraja, drugie miejsce Żarki, a trzecie MDS SOKiS.

Puchary dla drużyn ufundowała dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Janowie, a statuetki dla najlepszych zawodniczek turnieju zasponsorowało Gimnazjum w Żarkach.

Statuetkę najlepszej siatkarki otrzymała Joanna Kruk z żareckiego zespołu oraz Sandra Czubał ze zwycięskiej drużyny i Alicja Bogunia z MDS SOKiS Janów. Najlepszym gratulujemy!