Piłkarski weekend w myszkowskiej piłce

Bartłomiej Romanek
Polonia Poraj uratowała remis i ważny punkt z Nadwiślanem w ostatniej minucie spotkania. W okręgówce niespodziewanej porażki doznał LZS Mrzygłód. Liderem jest Sparta Lubliniec

Tylko jednej z dwóch naszych drużyn udało się zdobyć punkty w ostatniej kolejce czwartej ligi. Powody do umiarkowanej radości ma po weekendzie tylko Polonia Poraj, która zremisowała przed własną publicznością z wyżej notowanym Nadwiślanem Góra 2:2. Porajanie prowadzili od 11 min. po bramce Kowalskiego z rzutu karnego, ale później inicjatywę przejęli goście. Tuż przed przerwą wyrównał Gad, a zaraz na początku drugiej połowy Nadwiślana na prowadzenie wyprowadził Czogała. Porajanie długo nie mogli wyrównać, ale udało się im to w 90 min., kiedy do siatki trafił Psonka.

Także MKS Myszków dobrze rozpoczął swój mecz. Myszkowianie prowadzili w Tychach od 6 min. po samobójczym golu Pańskowskiego. Prowadzenie udało się MKS-owi utrzymać do końca pierwszej połowy. W drugiej rezerwy GKS-u ruszyły do ataku. W 54 min. bramkę dla gospodarzy zdobył Hirskyj, a w 75 min. trafił Błanik i GKS wygrał 2:1.

Po 12 kolejkach MKS ma 19 punktów i zajmuje szóste miejsce w czwartej lidze. Polonia ma dwa punkty mniej, co daje jej dziesiątą lokatę. W najbliższej kolejce Polonia zagra na wyjeździe z Szombierkami Bytom, a MKS Myszków podejmie Ruch II Chorzów.

Nieoczekiwanej porażki w częstochowskiej klasie okręgowej (grupa II) odniósł LZS Mrzygłód, który uległ na wyjeździe w Kaletach 0:2. Mrzygłód jest drugi w tabeli i traci trzy punktu do liderującej Sparty Lubliniec, która
pokonała Czarnych Starcza aż 4:1.

Ważne zwycięstwo odnieśli natomiast Zieloni Żarki, którzy wygrali 1:0 na trudnym terenie w Woźnikach. Bramkę na wagę zwycięstwa po przerwie zdobył Konieczko.

W następnej kolejce Zieloni będą podejmować Liswartę Lisów, a LZS Mrzygłód w meczu na szczycie będzie gościć lubliniecką Spartę.

Rekordowe zwycięstwo w grupie II częstochowskiej Klasy A odniósł GLKS Sparta Siedlec Duży Gniazdów. Drużyna pokonała u siebie Jurę Niegowa aż 12:0! W innym spotkaniu Warta Myszków przegrała na wyjeździe ze Spartą Szczekociny 2:3. W pozostałych spotkaniach Orkan Rzerzęczyce zremisował z LKS Kamienica Polska 2:2, Sokół Olsztyn zremisował z Małą Panwią Cynków 2:2, Kmicic Kruszyna rozbił Wartę Zawada 10:1, a Pilica Koniecpol zremisowała bezbramkowo Unię Rędziny 0:0. W najbliższej kolejce zagrają: Jura Niegowa – Warta Zawada, Warta Myszków – Kmicic Kruszyna, Mała Panew Cynków – Pilica Koniecpol, Sparta Siedlec Duży – Sokół Olsztyn.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0