Niewidzialni. Plebiscyt na Cichego Bohatera

Materiał informacyjny GoWork
Czy w Twoim otoczeniu są osoby, które od lat pomagają innym, choć nikt im za to nie płaci, a może nawet nie zauważa ich wysiłków? Uważasz, że zasłużyli na miły gest i nagrodę za swój trud? Jeśli tak, koniecznie weź udział w Plebiscycie GoWork.pl i zgłoś Cichego Bohatera już dziś!

Cichy Bohater: kim jest?

W każdy pierwszy wtorek kwietnia obchodzimy Dzień Niewidzialnej Pracy. W tym roku przypadał on na czwarty dzień tego miesiąca. Dlaczego święto to jest tak ważne?

Wokół nas jest wielu Cichych Bohaterów, którzy każdego dnia przedkładają dobro innych ponad własne, wykonując ciężką pracę. Nie oczekują i nie dostają za to żadnego wynagrodzenia. O kim tu mowa? Do takich niedocenionych osób należą m.in.:

  • gospodynie domowe,
  • opiekunowie osób starszych i schorowanych,
  • wolontariusze.

Jak zapewne zdajemy sobie sprawę, niesiona przez nich bezinteresowna pomoc nie pozwala na wzięcie urlopu. Nasi „Niewidzialni” robią to też zwykle kosztem czasu, który mogliby przeznaczyć na hobby, relaks czy rozwój zawodowy. Mimo wszystko widzą sens swojego poświęcenia, a największą nagrodą dla nich najczęściej bywa wdzięczność podopiecznych. Czy możemy zrobić dla nich coś więcej?

Pracownicy firmy Gowork.pl uważają, że tak! Wyszli również z inicjatywą – zorganizowali Plebiscyt na Cichego Bohatera, który ma pokazać, że problem niedocenionej pracy nie tylko istnieje, ale też, że warto o nim mówić głośno. Poznajmy szczegóły tego konkursu!

Plebiscyt na Cichego Bohatera – kogo można zgłosić?

„Niewidzialni” to plebiscyt ogólnopolski. Aby wziąć w nim udział, należy w dniach od 1 do 30 kwietnia 2023 roku wypełnić formularz i wskazać dane osoby, która według nas zasługuje na ten tytuł. Warto dołączyć do swojego zgłoszenia zdjęcie i opisać Jego historię, aby nasz Cichy Bohater mógł wreszcie wyjść z cienia.

Kogo zatem możemy zgłosić do plebiscytu? Może być to nasz członek rodziny, wolontariusz lub inny znajomy. Tak naprawdę takim bohaterem będzie każda osoba niosąca bezinteresowną pomoc!

Co czeka na zwycięzców?

Trzy osoby zostaną też uhonorowane nagrodami: kartą podarunkową do sieci sklepów Empik i na empik.com. Za pierwsze miejsce wartość nagrody wynosi 2500 złotych, za drugie 1500 złotych, a za trzecie 1000 złotych. Dodatkowo, 10 wyróżnionych osób otrzyma bony o wartości 100 złotych. Zdobywca głównej nagrody zostanie ponadto zaproszony do wywiadu z redaktorem GoWork.pl, w którym będzie mógł więcej powiedzieć o sobie i swojej pracy.

Nie czekaj, zgłoś swojego Niewidzialnego Bohatera już dziś! Formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin znajdziesz na stronie: https://www.gowork.pl/lp/niewidzialni

Regulamin plebiscytu – co warto wiedzieć?

Na portalu Gowork.pl został zamieszczony szczegółowy regulamin konkursu. Nie będziemy go tutaj przytaczać w całości, ale podkreślmy najważniejsze informacje:

  1. Osobą wysyłającą zgłoszenie może być wyłącznie osoba fizyczna, pełnoletnia, przedstawiciel organizacji pozarządowej lub przedstawiciel podmiotu prowadzącego działalność.
  2. Zgłaszający musi mieć zgodę na przetwarzanie danych osobowych i publikację zdjęć od osoby zgłaszanej. Ma on też obowiązek poinformować ją o tym, że jej historia znajdzie się na stronie Gowork.pl oraz w mediach społecznościowych firmy.
  3. Osoba, którą chcemy zgłosić do plebiscytu, musi być osobą fizyczną, pełnoletnią i posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych. Ma ona prawo do wycofania swojej kandydatury w trakcie trwania konkursu.
  4. Zabronione jest zgłaszanie samego siebie.

Doceń niedocenionych!

Konkurs „Niewidzialni” jest ukierunkowany na promowanie działań społecznych i charytatywnych. Na co dzień rzadko je dostrzegamy i raczej nie są one głównym tematem serwisów informacyjnych. A przecież wystarczy się uważniej rozejrzeć, by dostrzec wokół siebie ludzi, którzy chętnie, bezinteresownie i długoterminowo pomagają innym!

Plebiscyt zorganizowany przez firmę Gowork.pl ma pokazać, że takie przypadki nie są odosobnione i zasługują na większe docenianie ze strony społeczeństwa. Biorąc udział w tej akcji i nadając jej rozgłos, nie tylko pomożemy wyjść z cienia cichym bohaterom, ale być może zachęcimy do takiej altruistycznej postawy także innych!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Niewidzialni. Plebiscyt na Cichego Bohatera - Nasze Miasto

Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie