MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Najpopularniejsze modlitwy. Jaką modlitwę odmawia się przy śniadaniu wielkanocnym?

Agnieszka Aulich
Agnieszka Aulich
Ważne, by życzenia na Wielkanoc były szczere i płynęły prosto z serca.
Ważne, by życzenia na Wielkanoc były szczere i płynęły prosto z serca. Pixabay
Wielkanoc jest najważniejszym świętem chrześcijańskim, a najważniejsze podczas Świąt Wielkiej Nocy jest śniadanie wielkanocne. Uroczystego charakteru wielkanocnemu śniadaniu nadają nie tylko suto zastawiony stół, ale i modlitwa, która podkreśla nadzwyczajną symbolikę wspólnego posiłku. Modlitwa ma dla ludzi wierzących duże znaczenie. Podpowiadamy, jakie słowa modlitwy są odpowiednie na Wielkanoc.

Spis treści

Modlitwa przed śniadaniem wielkanocnym

Zwykle modlitwa przy śniadaniu wielkanocnym w większości domów, zgodnie z tradycją, jest inicjowana przez osobę, uznawaną za głowę rodziny.

Modlitwa przy wielkanocnym śniadaniu zazwyczaj składa się z podziękowań za łaskę zmartwychwstania oraz za dary zgromadzone na stole. Często też dołącza się prośby o błogosławieństwo boże i pomyślność na kolejny rok. Modlitwę przed śniadaniem w Wielką Niedzielę odmawia głowa rodziny.

Modlitwa jako moc ducha może być potrzebna wielu osobom, dodając im nadziei i energii w dążeniu do godnego życia.

Jeśli nie masz pojęcia, jak zacząć uroczyste śniadanie wielkanocne, jak pomodlić się w Wielkanoc, skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Propozycje modlitwy na Wielkanoc:
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.  

Możemy powiedzieć:

Pobłogosław Panie Boże nas, pobłogosław ten posiłek, tych, którzy go przygotowali i naucz nas dzielić się chlebem i radością ze wszystkimi. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Teraz już możemy częstować się kawałkiem święconego jajka, które symbolizuje życie. Wszyscy składamy sobie nawzajem życzenia, by następnie zasiąść do wielkanocnego śniadania, spożywając w pierwszej kolejności zawartość poświęconego koszyczka.

Modlitwa po śniadaniu wielkanocnym

Natomiast po śniadaniu wielkanocnym odmawia się następującą modlitwę:
„Za ten posiłek i wszystkie dary Twojej dobroci chwalimy Ciebie Boże. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen”.

Kilka najbardziej podstawowych modlitw

Modlitwa Pańska
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje. Przyjdź królestwo Twoje, bądź wola Twoja, jako w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj. I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Amen.

Pozdrowienie Anielskie
Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Symbol Apostolski
Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi; i w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego, który się począł z Ducha Świętego. Narodził się z Maryi Panny. Umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion. Zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał. Wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga Ojca Wszechmogącego. Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Wierzę w Ducha Świętego, Święty Kościół powszechny, świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen.

Znak krzyża świętego
W Imię Ojca i Syna i Ducha świętego. Amen.

Uwielbienie Trójcy Świętej
Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu. Jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.

od 7 lat
Wideo

Temat aborcji wraca do Sejmu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Najpopularniejsze modlitwy. Jaką modlitwę odmawia się przy śniadaniu wielkanocnym? - Dziennik Polski

Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto