Myszkowianin Adam Karnicki brązowym medalistą Halowych Mistrzostw Polski [FILM]

Krzysztof Suliga
Wywalczył medal w Spale w biegu na 1500 metrów

Adam Karnicki osiągnął życiowy sukces. W rozegranych w Spale Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce wywalczył brązowy medal w biegu na 1500 metrów w kategorii juniorów. Ustanowił na tym dystansie życiowy rekord (3:56,54), a do złotego medalisty stracił zaledwie sekundę.

Dwa tygodnie temu Karnicki został złotym medalistą Mistrzostw Śląska na tym dystansie. W ubiegłym roku zdobył natomiast zloty medal w Mistrzostwach Śląska juniorów młodszych w biegu na 1500 m na otwartym stadionie. W Halowych MŚ był srebrnym medalistą na 1000 m, a w Halowych Mistrzostwach Polski na tym dystansie zajął 4. miejsce.