MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Myszków: spotkanie z rolnikami 2014 [ZDJĘCIA]

Krzysztof Suliga
W Starostwie Powiatowym w Myszkowie odbyło się, jak co roku, spotkanie promocyjno-informacyjne dla rolników z terenu powiatu myszkowskiego. Myszków: spotkanie z rolnikami 2014.

Myszków: spotkanie z rolnikami 2014
Głównymi tematami były zmiany w zasadach  wypełnienia wniosków obszarowych, ONW i rolnośrodowiskowych  na rok 2014 oraz realizacja zadań i interpretacja wyników kontroli na miejscu, a także aktualizacja danych LPIS. Spotkanie poprowadziła Małgorzata Gałuszka, kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Myszkowie.

Rolnikom przekazano m.in. informacje o zasadach wypełniania wniosków obszarowych, ONW, PRŚ w kampanii 2014 r., zasadach zalesiania, dotyczące kontroli IRZ oraz komunikat o zakazie wypalania traw, sposobie informowania ARiMR przy wystąpieniu klęsk żywiołowych.

Stanisław Dąbrowa, członek Zarządu Województwa Śląskiego poinformował o nowym sposobie podziału środków przyznawanych dla samorządu województwa śląskiego. Witold Panas zastępca dyrektora Agencji Rynku Rolnego w Katowicach powiedział o działaniach agencji w zakresie dopłat do materiału siewnego, kwotowaniu produkcji mleka, oraz o programach realizowanych w szkołach powiatu myszkowskiego - "Owoce w szkole" i "Mleko w szkole". Jadwiga Bugaj, zastępca dyrektora Śląskiego ODR w Częstochowie zachęcała rolników do korzystania z pomocy ODR w Myszkowie w zakresie wypełniania wniosków obszarowych.

Głos zabrała również Irena Łaba, dyrektor KRUS w Częstochowie, która mówiła o ubezpieczeniach rolników. Adam Sroka, Powiatowy Lekarz Weterynarii przekazał informacje o afrykańskim pomorze świń i zachęcał rolników do obserwacji zwierząt w gospodarstwie. Zygmunt Adrianek, dyrektor Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Gliwicach przedstawił wagę badania próbek ziemi w celu zoptymalizowania nawożenia, oraz podkreślał negatywny wpływ przenawożenia upraw na rośliny i środowisko.

Stanisław Gmitruk, dyrektor Śląskiego OR ARMiR omówił fundusze na rolnictwo i polską wieś w latach 2014-2020 wraz z kwotami wynegocjowanymi na dopłaty bezpośrednie oraz rozwój obszarów wiejskich. Dyrektor zachęcał do dalszego starania się o środki finansowe w nowej perspektywie finansowej.

W spotkani uczestniczyli także: Irena Łaba, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie, Agnieszka Żmudzka, sekretarz Powiatu Myszkowskiego, Grzegorz Urban, sekretarz Urzędu Miasta Myszkowa, Anna Muchla, kierownik OT KRUS w Myszkowie, Józef Ślusarz, kierownik ODR W Myszkowie, Zofia Jakubczyk, Zdzisław Tylkowski, prezes Śląskiej Izby Rolniczej w Myszkowie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto