Myszków: Na strzelnicy odbyły się zawody o Puchar Wójta Gminy Poraj [ZDJĘCIA]

BR/UG w Poraju
W niedzielę 26 maja, na obiekcie Miejskiej Strzelnicy LOK w Myszkowie, odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Wójt Gminy Poraj Katarzyny Kaźmierczak. Blisko 120 zawodników rywalizowało, strzelając z broni typu pistolet Glock.

Do rywalizacji stanęło ponad 120 zawodników z 23 drużyn. Amatorzy strzelectwa sprawdzili swoje siły w strzelaniu z popularnego pistoletu Glock, w pozycji stojącej, z odległości 25 m. W klasyfikacji indywidualnej wygrał Grzegorz Sikora (MTUM Myszków I) z wynikiem 95 pkt.

Zaraz za nim uplasował się Marcin Kurczyński (SG Damian I) zdobywając 92 pkt. Trzecie miejsce zajął Bernard Zieliński (strzelec indywidualny) z 91 pkt. Na czwartej pozycji uplasował się: Adam Dziuk (Nadwarcie I) z 91 pkt., a na piątej pozycji Sebastian Stachurzewski (MTUM Myszków I) z 88 pkt.

W rywalizacji drużynowej na podium stanęły drużyny: I miejsce: MTUM Myszków I (409 pkt.); II miejsce: Nadwarcie I (402 pkt.); III miejsce: Koziegłowy Siedlec Duzy I (381 pkt.); IV miejsce: SG Damian I (373 pkt.); V miejsce: Winowno I (365 pkt).

Mistrzowska drużyna Poraj I, która już od kilku lat wygrywa niemal każde zawody strzeleckie na strzelnicy LOK w Myszkowie, tym razem uplasowała się na VI pozycji. Wynik naszych żołnierzy rezerwistów zapewne ich nie satysfakcjonuje, ale przyczyną niższego wyniku niż zwykle były tego dnia problemy z obsadą kadrową drużyny. W składzie drużyny Poraj I strzelali: Grzegorz Sawicki, Grzegorz Bagrowski, Michał Bugała, Wojciech Stępień, Jerzy Maszczyk.

To pozwoliło im wystrzelać 362 pkt. W rywalizacji w Glocku startowała również drużyna Poraj III, w składzie: Mirosław Kucia, Violetta Kucia, Marek Kucia, Krzysztof Stępień, która wystrzelała 178 pkt., zajmując ostatecznie 19 pozycję. Swoją drużynę wystawił także Urząd Gminy Poraj. W jej składzie strzelali: Ewelina Drzewiecka, Adam Zaczkowski, Robert Lisowski, Michał Drzewiecki i Adam Rogala. Ekipa zajęła 22 miejsce ze 101 punktami na koncie.

Nagrody ufundował Urząd Gminy Poraj. Nagrody zwycięzcom wręczyła wójt Katarzyna Kaźmierczak, w asyście czynnego uczestnika zawodów burmistrza Koziegłów Jacka Ślęczki. Organizatorem zawodów był Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju w Myszkowie. Wójt otrzymała od przesesa LOK Jacka Sularza okolicznościową grawerkę z podziekowaniami za współorganizację zawodów.