MKS Myszków rozegrał pierwszy sparing. Porażka w Częstochowie

Krzysztof Suliga
Nasi piłkarze rozgromieni zostali przez wzmocnione zawodnikami pierwszej drużyny rezerwy Rakowa

W pierwszym tegorocznym sparingu MKS Myszków uległ w Częstochowie zespołowi Rakowa aż 1:8. Mecz miał się odbyć początkowo z drugą drużyną drugoligowca ale na
boisku pojawiło się kilku zawodników pierwszej drużyny. Różnica w poziomie obu drużyn była aż widoczna choć. Do 70 minuty myszkowianie trzymali się w nieźle, przegrywając jedynie 1:3. Ostatnie 20 minut to jednak liczne błędy i łatwo zdobywane przez rywala bramki.

Myszkowianie ograniczali się w całym meczu jedynie do rzadkich kontr. Raków zdobył pierwszą bramkę w 15 min. W 35 minucie bramkę dla MKS-u zdobył Daniel Sroślak.

Po przerwie w obu zespołach nastąpiło kilka zmian. Myszkowianie byli zmuszeni do gry defensywnej. W MKS-ie nie zagrało w tym spotkaniu kilku czołowych zawodników m.in. Robert Szczepaniak, Daniel Ruciński i Piotr Podeszwa. Wystąpiło natomiast kilku młodych wychowanków klubu i kilku testowanych graczy.