Bartłomiej Romanek
To nie była udana kolejka dla drużyn z powiatu myszkowskiego rywalizujących w czwartej lidze. Polonia Poraj i MKS Myszków przegrali swoje spotkania, a sytuacja Polonii w tabeli robi się coraz trudniejsza.

Porajanie w ostatniej kolejce podejmowali na własnym boisku Sarmację Będzin. O sile rywali nie trzeba nikogo przekonywać, bo Sarmacja jest liderem HAIZ IV ligi śląskiej - grupy I. Przed długi czas w meczu utrzymywał się bezbramkowy remis, ale tuż przed przerwą goście objęli prowadzenie po strzale Misztala z rzutu karnego.

Pięć minut po przerwie wyrównał Piwiński i kibice Polonii mieli nadzieję, że drużyna pójdzie za ciosem. Tymczasem ciosy i to dwa wyprowadził Malicki, który wyprowadził gości na prowadzenie 3:1. Gospodarze odpowiedzieli tylko trafieniem Mendeli w 87 min. i Polonia przegrała spotkanie 2:3.

Jeszcze wyżej przegrał w ostatniej kolejce MKS Myszków. Rywalem podopiecznych Piotra Trepki był RKS Grodziec, który zajmuje trzecie miejsce w tabeli czwartej ligi. Mimo to MKS miał szanse wygrać, bo do przerwy po dwóch bramkach Andrzejewskiego prowadził 2:0. Jednak po przerwie dla gospodarzy trafiali kolejno: Krzos (dwukrotnie), Zalewski i Otwinowski. Co prawda Andrzejewski zdobył bramkę kontaktową z rzutu karnego w 82 minucie, ale tuż przed końcem meczu wynik na 5:3 ustalił Stanisławski. MKS zajmuje dziesiąte miejsce, Polonia jest czternasta.