MKS Myszków poniósł porażkę z Gminą Kłomnice [ZDJĘCIA]

Krzysztof Suliga
MKS Myszków przegrał wyjazdowe spotkanie, ale utrzymał przewagę nad najgrożniejszym rywalem.

Silna fizycznie i dobrze zorganizowana drużyna Gminy Kłomnice okazała się bardzo wymagającym rywalem i pokonała niebiesko-białych 2:0. W ubiegłej rundzie MKS Myszków wygrał z Gminą Kłomnice w kontrowersyjnych okolicznościach na własnym boisku 1:0. Gospodarze pałali rządzą rewanżu, który w 100% im się udał.

W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany. Piłkarze MKS Myszków starali się prowadzić grę a kłomniczanie groźnie kontratakowali. Myszkowianie mieli znakomite sytuacje, w szczególności tę, w której Jakub Dziółka po szybko rozegranym rzucie wolnym stanął sam na sam z bramkarzem naszych rywali. Ten pojedynek został przegrany a prezentujący znakomitą formę golkiper GLKS dobrymi interwencjami zapewnił 3 punkty swoim kolegom. Wprawdzie rywale MKS Myszków tylko raz bardzo poważnie zagrozili swoimi akcjami w pierwszej połowie bramce strzeżonej przez Bartłomieja Wilka, piłkę w tej sytuacji musiał z linii bramkowej wybijać Kamil Pysno, to jednak każde podejście pod bramkę miało w zalążku zagrożenie.

W drugiej połowie spotkania myszkowianie coraz częściej niepokoili kłomniczan i wydawało się, że kontrolowali mecz. Groźnie strzelał z daleka Jakub Dziółka, później po akcji Daniela Rucińskiego trener Dziółka przestrzelił z pięciu metrów. Kluczową akcje przeprowadził jednak Błażej Gradek, który odebrał piłkę obrońcy drużyny przeciwnej i znalazł się ""sam na sam" z bramkarzem. Jednak zamiast strzelać z ostrego kąta, powinien dograć do Dziółki, który dokonał by dzieła i strzelił do pustej bramki. Błażej jednak oddał strzał, a piłkę odbił bramkarz. Była to 70 minuta spotkania. Minutę później skontrowali gospodarze i w sytuacji "sam na sam" zdobyli gola. Myszkowianie rzucili się do odrabiania strat. W niegroźnej jednak sytuacji nie potrafili wybić piłki spod swojego pola karnego. Po chwili  Gmina Kłomnice zdobyła w zamieszaniu podbramkowym drugiego gola. MKS walczył do końca, dobre zmiany dali Grim i Wieczorek. Chwilę później powinien być rzut karny dla MKS Myszków, za zagranie ręką obrońcy w polu karnym. Sędzia widział to zagranie, ale uznał, że było ono przypadkowe, choć ewidentne. W kolejnym zamieszaniu kolejna ręka i znów gwizdek milczał.

Tego dnia nie było dane cieszyć się kibicom ze zdobytej bramki. MKS Myszków zasłużył na trzy punkty jednak nie wykorzystał  żadnej ze znakomitych sytuacji. Gospodarze są na tyle silna drużyną, że potrafili wykorzystać nieliczne błędy MKS-u i cieszyli się ze zwycięstwa.

Trzeba uznać wyższość rywali w tym meczu i skoncentrować się na kolejnych spotkaniach. Gmina Kłomnice to naprawdę bardzo silna drużyna. Szkoda jedynie, że myszkowianie nie mogli zagrać w najsilniejszym składzie. Zabrakło Roberta Lamcha i Piotra Filipowicza oraz pauzującego za kartki Piotra Podeszwy. Patryk Grim borykający się z problemami zdrowotnymi wszedł na boisko dopiero w końcówce spotkania. Pomimo problemów ze zdrowiem dobre zawody rozegrał Robert Szczepaniak, który walczył w obronie jak lew pokazując charakter w wielu sytuacjach.

Na szczęście jednak Sokół Olsztyn ograł Skrę II Częstochowa 1:0. Czy porażka w Kłomnicach będzie brzemienna w skutkach dowiemy się już za niewiele ponad miesiąc, po zakończeniu rozgrywek. Myszkowianie nie stracili swojej przewagi nad najgroźniejszym kandydatem do awansu – Skrą. Aby myśleć o awansie muszą jednak zagrać bardziej skutecznie w ataku i w obronie.

Gmina Kłomnice - MKS Myszków 2:0 (0:0)
MKS: Wilk – Wrona, Pysno, Kuczek, Piątkowski – Ruciński, Napora, Szczepaniak, Gradek, Dziółka – Sroślak
Grali też: Wieczorek, Grim

Relację przygotował Mateusz Szczygieł (mksmyszkow.com)