MKS Myszków bezbramkowo zremisował w Olsztynie z Sokołem

SU
MKS nie zdobył kompletu, co wykorzystały rezerwy Skry Częstochowa

W sobotę w rozgrywkach Klasy A MKS Myszków zremisował bezbramkowo z trzecim w tabeli Sokołem Olsztyn.

Przez większość meczu myszkowianie przeważali, od czasu do czasu stwarzając podbramkowe sytuacje. Najlepszą okazję do zdobycia bramki zmarnował w pierwszej połowie Kamil Pysno, który z trzech metrów spudłował do pustej bramki. Bramkarza próbowali pokonać także Ruciński, Baraniewicz i Szczepaniak.
Gospodarze byli dobrze zorganizowani w obronie ale i stworzyli kilka razy zagrożenie pod bramką MKS-u. Głownie ograniczali się jednak do gry z kontrataku.

Po przerwie gra toczyła się głownie w środkowej części boiska a żadna z drużyn nie stworzyła większego zagrożenia pod bramką rywala. Pewnie wpływ na to miała między innymi fatalna murawa boiska w Olsztynie, na którym trudno było konstruować ofensywne akcje.

- Oceniając grę MKS-u trzeba wyróżnić harującego w linii środkowej Roberta Szczepaniaka a także pewnie broniącego Bartłomieja Gęsikowskiego. Kolejny raz z dobrej strony pokazał się młody Maciej Greń. Myszkowianie nie byli tak groźni jak zawsze w grze skrzydłami stąd niewielka jak na nasz zespół liczba stworzonych sytuacji podbramkowych. Daniel Ruciński grał z gorączką a Piotr Podeszwa dopiero w drugiej części spotkania złapał odpowiedni rytm gry - oceniają poszczególnych zawodników w myszkowskim klubie.

MKS: Gęsikowski – R. Lamch, Filipowicz, Bartnik (Greń), Pysno – Podeszwa, Napora, R. Szczepaniak, Ruciński (Dudek) – Baraniewicz, Sroślak.

Mała Panew Cynków wygrała z Czarnymi Starcza 3:0. Potknięcie MKS-u wykorzystała Skra II Częstochowa, która po zwycięstwie z warta Zawada 4:2 zrównała się punktami z myszkowską drużyną.

Inne wyniki Klasy A: Olimpia Huta Stara - Sparta Szczekociny 4:0, Start Soborzyce - Gmina Kłomnice 1:3, Piast Przyrów - Salos Częstochowa 3:2,