Masłońskie: Druga runda Jurajskiego Pucharu Nordic Walking [ZDJĘCIA]

Krzysztof Suliga
Ponad 100 zawodników rywalizowało w drugiej rundzie III Jurajskiego Pucharu Nordic Walking

Trasa zawodów przebiegała w rejonie Zalewu Porajskiego w Masłońskim i w okolicznych lasach. Start i metę zawodów zlokalizowano w Budynku Wielofunkcyjnym w Masłońskim. Wyznaczeniem trasy zajęli się Włodzimierz Rajczyk i Jarosław Grygiel z Leśnych Ludków Żarki Letnisko, którzy byli także odpowiedzialni za organizację zawodów. Przeprowadzono też krótki kurs prawidłowej techniki nordic walking.

Wśród pań bezkonkurencyjne były zawodniczki z Janowa. Wygrała Edyta Bogunia przed Aleksandrą Radosz i Judytą Lipowicz. Wśród mężczyzn także triumfowli zawodnicy „Run-Podkowy”: Rafał Kozik przed Markiem Dorsem i Grzegorzem Dorsem. Najlepsza z zawodniczek „Leśnych Ludków” z Żarek Letniska, Katarzyna Grygiel uplasowała się na 6. pozycji a Joanna Grygiel była 21.Wśród mężczyzn Andrzej Mielnik zajął 16. miejsce, Włodzimierz Rajczyk był 22., a Piotr Dymek - 27.

W katrgorii K3 wygrała Mariola Pasikowska, a 3. miejsce zajęła Angelika Żoń.
W kategorii M4 zwyciężył Zbigniew Szecówka (wszyscy Positive Energy Żarki).

Nagrody dla zwycięzców ufundował Urząd Gminy Poraj. Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera, Gminny Ośrodek Kultury w Poraju, LKS „Polonia” Poraj, PTKKFiS w Poraju, ULKS „Run-Podkowa” Janów.

Organizatorzy zawodów w Masłońskim zapraszają na 30 czerwca do Żarek Letniska, gdzie Urząd Gminy wraz z „Leśnymi Ludkami” organizował będzie bieg towarzyszący Dniom Gminy Poraj.