Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Które obszary w Częstochowie powinny przejść rewitalizację? Miasto zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych

Katarzyna Stacherczak
Katarzyna Stacherczak
Katarzyna Stacherczak
Do 15 kwietnia w Częstochowie będą trwać konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru rewitalizacji naszego miasta. W jaki sposób można wyrazić swoją opinię i uwagi?

Częstochowa chce kontynuować rewitalizację kolejnych obszarów miejskich

Realizacja przedsięwzięć zaplanowanych w Programie Rewitalizacji dla Częstochowy na lata 2017-2023 dobiegła końca w ubiegłym roku.

- Miasto może kontynuować działania rewitalizacyjne na podstawie gminnego programu rewitalizacji na kolejne lata, co musi jednak zostać poprzedzone uchwałą w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. Przyjęcie tej uchwały wymaga przeprowadzenia konsultacji - tłumaczy Włodzimierz Tutaj, rzecznik prasowy częstochowskiego magistratu.

Miasto zakłada, że prace rewitalizacyjne będą realizowane dzięki finansowaniu zewnętrznemu. Duże nadzieje pokłada przede wszystkim w funduszach Unii Europejskiej.

- Uzyskanie dofinansowania z puli przewidzianej dla rewitalizacji, również poprzez Program Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027, nie będzie możliwe bez uchwalenia dobrze opracowanego gminnego programu rewitalizacji. Nowy program jest więc niezbędny zarówno dla miasta i jego jednostek organizacyjnych, jak i innych interesariuszy rewitalizacji - a jednocześnie potencjalnych beneficjentów środków zewnętrznych – projektodawców z sektora prywatnego, w tym przedsiębiorców, wspólnot mieszkaniowych, organizacji pozarządowych czy związków wyznaniowych - wyjaśnia Włodzimierz Tutaj.

W Częstochowie ruszyły konsultacje społeczne

Do 15 kwietnia w Częstochowie będą trwać konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru rewitalizacji naszego miasta.

Projekt uchwały wyznacza obszar zdegradowany, a w jego granicach obszar rewitalizacji, który podzielony jest na 5 podobszarów:
1. Podjasnogórski, obejmujący część dzielnicy Podjasnogórskiej,
2. Śródmiejski, obejmujący część dzielnicy Śródmieście i część dzielnicy Trzech Wieszczów,
3. Stare Miasto, obejmujący część dzielnicy Stare Miasto,
4. Ostatni Grosz, obejmujący część dzielnicy Ostatni Grosz,
5. Raków, obejmujący część dzielnicy Raków.

W ramach konsultacji mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy mają możliwość wyrażenia opinii i przedstawienia uwag dotyczących konsultowanych treści. Znajdziemy je w Biuletynie Informacji Publicznej: https://bip.czestochowa.pl/zarzadzenie/1181129/zarzadzenie-nr-3235-2024.

W jaki sposób wyrazić swoje zdanie? Można to zrobić na trzy sposoby:
1) drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza uwag i wysłanie go na adres e-mail: [email protected] w terminie do dnia 15 kwietnia 2024 r.;
2) podczas spotkania konsultacyjnego, które odbędzie się w dniu 26.03.2024 r., w Urzędzie Miasta Częstochowy, ul. Śląska 11/13 o godz. 13.00;
3) ustnie, osobiście, w pok. nr 114, w budynku Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Waszyngtona 5, w każdy dzień roboczy od godz. 9.00 do godz. 14.00, jednak nie później niż do 15 kwietnia 2024 r.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto