Komplet punktów MTS As Myszków

Krzysztof Suliga
Myszkowscy siatkarze mieli bardzo udany weekend na własnym parkiecie. Odnieśli podczas niego komplet  zwycięstw
Myszkowscy siatkarze mieli bardzo udany weekend na własnym parkiecie. Odnieśli podczas niego komplet zwycięstw Fot. Arc
Czwartoligowy zespół MTS As Myszków pokonał w tie-breaku, po dramatycznym pojedynku, Kazimierz/Płomień Sosnowiec

Na parkiecie ZSP nr 5 w Myszkowie rywalizowali w pojedynkach z przeciwnikami zespół młodzików MTS As Myszków oraz ich starsi koledzy występujący w rozgrywkach IV ligi.

Młodzicy MTS-u podejmowali w turnieju BBTS Włókniarz Bielsko-Biała oraz Kazimierz/Płomień Sosnowiec. Uczniowie II klasy siatkarskiej Gimnazjum nr 5 Myszków walczyli o objęcie prowadzenia w grupie zespołów, które nie zdołały awansować do ścisłego finału rozgrywek o mistrzostwo śląska.

- Turniej w Myszkowie pokazał, że zarówno w bielskiej jak i myszkowskiej ekipie jest spory potencjał siatkarski chłopców z rocznika 1995 - mówi trener MTS Stanisław Kapuśniak. - Mimo, że wystąpiliśmy bez podstawowego rozgrywającego, mecz z bielszczanami stał na wysokim poziomie i mógł się podobać.

MTS AS pokonał BBTS 2:1 (25:23, 22:25, 15:12), a Kazimierz/Płomień 2:0 (25:23, 25:19).

Po tym turnieju myszkowianie zajmują z 10 pkt. w tabeli pierwsze miejsce, BBTS ma 7 pkt., Beskid Skoczów 6, a Kazimierz/Płomień 4.

W pojedynku na szczycie IV ligi męski zespół MTS-u podejmował Płomień Sosnowiec. To spotkanie było próbą sił przed finiszem rozgrywek zespołów, które mają szansę walczyć o awans do wyższej klasy. Mecz miał dramatyczny przebieg.

Po wyrównanej grze, pod koniec drugiego seta zarysowała się trzypunktowa przewaga Sosnowca (22:19 i 23:20). Gdy wydawało się , że set padnie łupem siatkarzy z Sosnowca, nasz zespół - przy dobrej postawie w polu zagrywki najpierw Widza a potem Zbirka i biernej postawie drużyny gości oraz grającego trenera - wygrał ostatecznie 27:25.

Kolejna partia to indywidualny popis w polu zagrywki w wykonaniu Musiała oraz Wielgosa i w konsekwencji wygrana myszkowian 25:18. W trzecim secie, po kiepskim początku w wykonaniu siatkarzy Asa od stanu 2:6, kiedy na parkiecie pojawił się na rozegraniu Woliński, myszkowianie pewnie podążali po zwycięstwo.

Od staniu 24:22 i 2 piłkach meczowych miejscowi zdobyli tylko 1 punkt a goście. Podłamani stratą trzeciego seta siatkarze Asa oddali pole gościom, którzy wygrali czwartego partię do 18.

Piąty set gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia 4:0. Płomień miał piłkę meczową przy stanie 14:13, ale nasi siatkarze postawili 3udane bloki i odnieśli zwycięstwo.

W czwartoligowej tabeli prowadzi Corona Budmar Rudniki (27 pkt.) przed MTS As (24) i Płomieniem (23).