Jura Paintball Cup w Cynkowie [ZDJĘCIA]

Krzysztof Suliga
Zawody Jura Paintball Cup w Cynkowie 2013
Zawody Jura Paintball Cup w Cynkowie 2013 arc JPC
Jedenaście ekip rywalizowało w zawodach Jura Paintball Cup w Cynkowie. Wśród nich była też reprezentacja gospodarzy

Jura Paintball Cup
W niedzielę, 29 września odbył się na polu paintballowym w Cynkowie pierwszy prestiżowy turniej paintballowy pod nazwą Jura Paintball Cup (JPC). Rywalizowało w nim 11 teamów z całej Polski. Kiedy uczestnicy przybyli wczesnym rankiem do Cynkowa, na termometrze było –3 stopnie.

Początek w grupach
Uczestnicy JPC zostali podzieleni na grupę A, w której znaleźli się: South Hunters, AWF WOKARK, LosKępnos, Ghosts Podhale, ZOMO Team, Biedroneczki Paintball Team oraz grupę B: Drużyna Pierścienia, PBL, Rysie, Zimny Hermetic, Foxes.

Foxes, jako gospodarz turnieju walczył zacięcie z trzecią drużyną ligi PLP, Zimny Hermetic o półfinał i popełniając błędy, na własne życzenie zakończył rywalizację na 3. miejscu w grupie B, co jest do tej pory największym sukcesem Lisów.

W grupie A pierwsze miejsce zajęły Biedroneczki Paintball Team, a zaraz za nimi Ghosts Podhale, natomiast z grupy B z pierwszego miejsca wyszedł PBL oraz Ziemny Hermetic.

Górą Biedroneczki
Pierwszy półfinał Biedroneczki Paintball Team wygrywają 2:0 z Zimnym Hermetickiem. W drugim, bardziej dramatycznym półfinale, Ghosts Podhale w ostatniej minucie gry otrzymuje karę 1 for 1. Powoduje to, że PBL dostaje AUTOMATIC POINT, co daje im przepustkę do finałowego meczu. Mecz o trzecie miejsce Ghost Podhale z Zimnym Hermetickiem był niezwykle zacięty. Po ośmiu minutach nie wyłoniono zwycięzcy, co w rezultacie doprowadza do 5 minutowej dogrywki, która nie dała rozstrzygnięcia meczu. Dogrywka 1 na 1 musi wyłonić zwycięzcę tej rywalizacji. Pech zawodnika z Zimnego Hermetica powoduje zwycięstwo Ghosts Podhale. W finale Biedroneczki pokonują 2:0 częstochowską drużynę PBL.

Katarzyna najlepszym zawodnikiem
Najlepszym zawodnikiem Jura paintball Cup, a w zasadzie zawodniczką MVP, zostaje reprezentantka Polski, Katarzyna Żłobińska. Na polu walki pokazała niesamowite umiejętności gry i zawstydziła niejednego faceta.

Firma paintball-slaskie oraz drużyna Foxes dziękuje sponsorom za wsparcie turnieju i ufundowanie prestiżowych nagród, sponsorowi głównemu ZWM „Metal-System” oraz firmie: DREWSTOL Janina Gaweł, kupujemytelefony.com, Hotel Pałac Czarny Las, Bella-Bis, Positive Energy, Onyx Music Club, PaintballUSA, Hurtownia Kwiatów Sztucznych „Marel”. Restauracji EM za catering. Michałowi Hurasowi za opiekę medyczną. Burmistrzowi Gminy i Miasta Koziegłowy, Jackowi Ślęczce - za objecie patronatu honorowego.